Cena pro učitele němčiny 2012/2013

pondělí 17. prosince 2012 ·

Jste učitelem německého jazyka v České republice? Umíte nadchnout své žáky a studenty mimořádně dobrou výukou němčiny? Baví vás vytvářet nové a inovativní projekty do vyučování a realizovat je se svými žáky? Je pro vás důležité motivovat žáky a studenty poutavou a zajímavou výukou zaměřenou především na ně a tím také dělat reklamu němčině?

V rámci kampaně „šprechtíme“ společně vypisují partneři kampaně pod patronátem Ministerstva školství ČR a ve spolupráci se Spolkem germanistů a učitelů němčiny ČR Cenu pro učitele němčiny 2012/13. Cenou mají být vyznamenáni příkladně angažovaní učitelé němčiny v České republice, kteří se ve školním roce 2012/13 zvláštním způsobem zasloužili o podporu německého jazyka.

Ucházejte se do 3. května 2013 o cenu pro učitele němčiny 2012/13!

Ceny:
  1. cena 25 000 Kč
  2. cena 20 000 Kč
  3. cena 15 000 Kč
Ceny budou výhercům slavnostně předány německým velvyslancem Detlefem Lingemannem na
velvyslanectví Spolkové republiky Německa v červnu 2013. Kromě toho budou nositelé ceny ještě jednou poctěni spolu se svými žáky na malé slavnosti (plánována na začátek školního roku v září 2013).

Zrealizujte v právě probíhajícím školním roce ve vyučování němčiny zajímavý a inovativní projekt orientovaný na žáky, ve kterém byste dělali reklamu němčině! Ukažte nám, že dokážete své žáky nadchnout dobře připravenou výukou i aktivitami mimo osnovy a nabízíte tak vzorovou výuku cizích jazyků, která může v ostatních žácích vzbudit zájem o předmět německý jazyk. Představte nám svůj projekt a jeho realizaci v hodinách němčiny ve vaší škole. Projekt musí být uskutečněn ve školním roce 2012/13 u vás ve škole. Dokumentace projektu by měla být v rozsahu maximálně 10 stran. Kromě podrobného popisu (cca 2 strany) může být rozšířena o práce žáků, fotografie, plakáty filmy či
audionahrávky.

Čím působivější budou vaše podklady, tím větší budou vaše šance!

Prosíme o následující podklady k žádosti:

  • představení cíle/ů výuky projektu (1 strana)
  • plán realizace projektu a shrnutí výsledků (1 strana)
  • představení zúčastněných partnerů (např. učitelů jiných předmětů, externích partnerů školy, zúčastněných skupin žáků, sponzorů a příznivců, jiných místních, národních či mezinárodních partnerů)
  • alespoň dva příspěvky nebo komentáře žáků, kteří se projektu zúčastnili
  • formulář žádosti potvrzený vedením školy

Formulář žádosti a všechny potřebné podklady zašlete prosím ve trojím vyhotovení nejpozději 3. května
2013 na:

Velvyslanectví Spolkové republiky Německo v Praze
kulturní oddělení
P.O. Box 88
118 00 Praha 1

Zúčastnit se mohou všichni učitelé České republiky, kteří vyučují němčinu ve státních, soukromých nebo
církevních školách. Učitelé vyslaní programem Spolkové republiky Německo a Rakouska jsou z účasti
vyloučeni.

Porota
Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy
Národní institut pro další vzdělávání
Spolek germanistů a učitelů němčiny ČR
Goethe-Institut Praha
Centrála pro školství v zahraničí
Rakouský institut Brno

Kontakt:
S dotazy k obsahu soutěže a k žádostem se prosím obracejte na:

Goethe-Institut
Kooperace ve vzdělávání němčiny
Susan Zerwinsky
Masarykovo nábřeží 32, 110 00 Praha
susan.zerwinsky@prag.goethe.org
www.goethe.de/praha/vzdelavani

Další informace na internetu: www.sprechtime.cz

Formulář ke stažení ve formátu DOCX

0 komentářů:

Články dle dataUčitelské listy

Nabídka práce

Česká škola - portál pro ZŠ a SŠ

Česká škola poskytuje svým čtenářům diskusní prostor k vyjádření názorů na školskou problematiku. Tyto příspěvky se nemusí shodovat se stanoviskem redakce České školy a jsou uveřejňovány jako podnět k dalším diskusím.

Obsah článků nemusí vyjadřovat stanovisko redakce nebo vydavatele Albatros Media, a.s.


Všechna práva vyhrazena.

Tento server dodržuje právní předpisy
o ochraně osobních údajů.

ISSN 1213-6018
Licence Creative Commons

Obsah podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Česká republika, pokud není uvedeno jinak nebo nejde-li o tiskové zprávy.WebArchiv - archiv českého webuTyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.