Florence a Giles

pátek 16. listopadu 2012 ·

A mé srdce hrůza stiská, bledě barví moji líc!

Rok 1891, Nová Anglie. Dvanáctiletá sirota Florence a její mladší bratr Giles, které jejich lhostejný poručník zanechal svému osudu, se toulají po chodbách chátrajícího sídla, v němž je ohrožuje přízračná ženská postava. Florence a Giles je mrazivou poctou románu Utažení šroubu od Henryho Jamese, se stejně skvěle vystavěným příběhem a velmi podmanivou vypravěčkou, která s vámi zaručeně zůstane ještě dlouho po dočtení poslední kapitoly.

Florence a Giles z roku 2010 je zatím nejúspěšnějším románem současného britského spisovatele Johna Hardinga. Zároveň je to nápaditá pocta klasické duchařské novele Utažení šroubu od Henryho Jamese. Stejně jako Jamesovi hrdinové, sourozenci Flora a Miles, se i protagonisté Hardingova románu, dvanáctiletá Florence a její mladší bratr Giles, ocitnou ve starém domě podivínského pěstouna. V obou románech hraje nepřehlédnutelnou roli guvernantka i motiv jezera. U Hardinga je velmi podstatnou součástí románu jazyk, který si sama pro sebe vytvoří Florence a který nemá výpovědní hodnotu, ale únikovou. Dívka, které mělo být zcela odepřeno vzdělání, se sama naučí číst, během dlouhých osamělých hodin vášnivě hltá knihu za knihou, propadá samomluvě a v soukromém jazyce sepisuje svůj příběh.

Vydalo Plus, doporučená cena 269 Kč

Knihu s 15% slevou zakoupíte v e-shopu www.albatrosmedia.cz.

0 komentářů:

Články dle dataUčitelské listy

Nabídka práce

Česká škola - portál pro ZŠ a SŠ

Česká škola poskytuje svým čtenářům diskusní prostor k vyjádření názorů na školskou problematiku. Tyto příspěvky se nemusí shodovat se stanoviskem redakce České školy a jsou uveřejňovány jako podnět k dalším diskusím.

Obsah článků nemusí vyjadřovat stanovisko redakce nebo vydavatele Albatros Media, a.s.


Všechna práva vyhrazena.

Tento server dodržuje právní předpisy
o ochraně osobních údajů.

ISSN 1213-6018
Licence Creative Commons

Obsah podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Česká republika, pokud není uvedeno jinak nebo nejde-li o tiskové zprávy.WebArchiv - archiv českého webuTyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.