Novinka z edice Muzem v knize: Václav Havel

úterý 18. září 2012 ·

Dramatik, disident, president
Poznejte spletitý příběh Václava Havla v unikátní knize s 30 vloženými memorábiliemi!

Kniha, která právě vychází, představuje široký průřez životem i dílem Václava Havla. Poznejte spletité životní osudy osobnosti, jež se dokázala tak výrazně zapsat do naší novodobé historie.

Publikace představuje Václava Havla od jeho dětství přes působení v Divadle Na zábradlí, přibližuje jeho veřejná vystoupení koncem 60. let, sleduje založení Charty 77, období sametové revoluce, jednotlivá prezidentská období, která zastával v letech 1989 až 2003, i dobu, kdy se stáhl z politického života. Kromě samotné postavy Václava Havla neopomíjí kniha ani dobový kontext a věnuje se rovněž okruhu nejbližších Havlových přátel a spolupracovníků, kteří jej doprovázeli a měli vliv na jeho život a práci. 
 
Kniha obsahuje přes 150 fotografií a 30 vložených memorabilií, mimo jiné zde najdete:
  • pozvánku na premiéru Zahradní slavnosti,
  • plakát Vyrozumění,
  • ukázku nezávislého samizdatu Infoch,
  • rozsudek Obvodního soudu z roku 1989,
  • program Občanského fóra,
  • pozvánku na slavnostní předávání státních vyznamenání,
  • dokument o přistoupení České republiky k NATO z roku 1999.
Ukázky stran:


Knihu s 15% slevou zakoupíte v e-shopu knihy.cpress.cz.

 
 

0 komentářů:

Články dle dataUčitelské listy

Nabídka práce

Česká škola - portál pro ZŠ a SŠ

Česká škola poskytuje svým čtenářům diskusní prostor k vyjádření názorů na školskou problematiku. Tyto příspěvky se nemusí shodovat se stanoviskem redakce České školy a jsou uveřejňovány jako podnět k dalším diskusím.

Obsah článků nemusí vyjadřovat stanovisko redakce nebo vydavatele Albatros Media, a.s.


Všechna práva vyhrazena.

Tento server dodržuje právní předpisy
o ochraně osobních údajů.

ISSN 1213-6018
Licence Creative Commons

Obsah podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Česká republika, pokud není uvedeno jinak nebo nejde-li o tiskové zprávy.WebArchiv - archiv českého webuTyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.