Druhý ročník soutěže CEMACH přichází ke studentům v novém kabátě

sobota 22. září 2012 ·

Se začátkem školního roku se rozjíždí druhý ročník kreativní mezinárodní soutěže pro středoškolskou mládež CEMACH (hebrejsky výhonek, klíč k poznání). Po prvním úspěšném ročníku se organizátoři projektu o novodobém Izraeli rozhodli oslovit nejen studenty českých škol, ale i sousedních škol na Slovensku.


Redaktor České televize, který byl v prvním ročníku projektu odborným garantem literární disciplíny, Jakub Szántó, nám sdělil své poznatky a zkušenosti z prvního ročníku soutěže: “První ročník Cemachu mě nesmírně překvapil vysokou kvalitou soutěžních textů. Studenti prokázali nejen nečekanou erudici, ale i literární tvořivost, ať už šlo o eseje nebo beletrii. Na druhý ročník se velmi těším.“

Studenti, kteří se mohou od září zapojit i do druhého ročníku soutěže CEMACH, čeká několik zajímavých novinek. V rámci vzdělávacích besed o moderním Izraeli bude organizována i doprovodná putovní výstava s výtvarnými projekty získanými z prvního ročníku soutěže. Dále je také plánováno vytvoření komunity pedagogů se zájmem o výuku o moderním Izraeli, která bude podporovat další rozvoj česko-izraelských vztahů v politické, ekonomické i kulturní oblasti a která bude rozvíjet pozitivní vztah k Izraeli mezi studenty.

Druhý ročník soutěže nabízí studentům bohatý výběr disciplín (literární, internetová, výtvarná a výtvarná určená základním školám pro tělesně a mentálně postižené). Výhodou soutěže je i osobní přístup garantů a organizátorů s využitím moderních komunikačních technik. Pro středoškoláky jsou také připraveny tematické semináře a naučné besedy v anglickém jazyce s izraelským velvyslancem, Jeho Excelencí Yaacovem Levym. Za zmínku jistě stojí i lákavé ceny pro vítěze v podobě zájezdu do Izraele v období letních prázdnin 2013, elektronická čtečka knih Kindle 3G, externí pevný disk Seagate nebo Ipod Shuffle 2G.

Úspěchy prvního ročníku soutěže CEMACH jsou prokazatelné - bylo evidováno přes 200 registrovaných soutěžících, z nichž 150 zpracovalo znalostní testy o Izraeli, 110 soutěžících zpracovalo projekt ve stádiu námětu a 94 projekt dokončilo. V průběhu soutěže vzniklo: 12 internetových projektů, 36 esejů a 46 výtvarných děl o Izraeli. Dále proběhlo 11 naučných besed o Izraeli s Jeho Excelencí, velvyslancem Státu Izrael Yaacovem Levym, kterých se účastnilo cca 500 studentů a učitelů, na sociální síti Facebook jsme získali 2 775 fanoušků projektu a průměrná návštěvnost webových stánek CEMACH v období soutěže se navýšila na 1 325 osob měsíčně.

Soutěž vyhlašuje Česko-izraelská smíšená obchodní komora ve spolupráci s Velvyslanectvím Státu Izrael v ČR a Památníkem Lidice. Záštitu převzalo Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy. Podporu projektu garantuje i Ministerstvo kultury.

Aktuální informace naleznete na www.cemach.cz.

Kontakt na tým organizátorů soutěže CEMACH:

Telefon: +420 225 113 361, email: info@cemach.cz

0 komentářů:

Články dle dataUčitelské listy

Nabídka práce

Česká škola - portál pro ZŠ a SŠ

Česká škola poskytuje svým čtenářům diskusní prostor k vyjádření názorů na školskou problematiku. Tyto příspěvky se nemusí shodovat se stanoviskem redakce České školy a jsou uveřejňovány jako podnět k dalším diskusím.

Obsah článků nemusí vyjadřovat stanovisko redakce nebo vydavatele Albatros Media, a.s.


Všechna práva vyhrazena.

Tento server dodržuje právní předpisy
o ochraně osobních údajů.

ISSN 1213-6018
Licence Creative Commons

Obsah podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Česká republika, pokud není uvedeno jinak nebo nejde-li o tiskové zprávy.WebArchiv - archiv českého webuTyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.