Michal Keltner: Sifteo – interaktivní kostky

pondělí 28. května 2012 ·

Popis zajímavého výrobku s velkým výukovým potenciálem.


Každý z nás jistě někdy v životě držel v ruce dřevěné kostky, ze kterých se dalo postavit vše, co zručnost a fantazie dovolila. Mnoho z mých vrstevníků si nejspíše myslí, že časy kostek jsou definitivně pryč, jenže zrovna nedávno jsem narazil na takové kostky, s nimiž bych si docela jistě pohrál rád i dnes. Jedná se o kostky „interaktivní“ a lze je programovat. Dá se očekávat, že příští generace dětí si s nimi bude hrát stejně nadšeně, jako my si hráli s těmi obyčejnými. Jenže schopnosti, které si hraním vytvoří, budou trochu odlišné.

První zmínku o těchto novodobých kostkách nalezneme v přednášce Davida Merilla (prezident společnosti Sifteo), který tento svůj objev (Sifteo cubes), dnes již můžeme říci nový technologický produkt, představil v rámci své přednášky na konferenci TED již v roce 2009.


Celý článek na spomocnik.rvp.cz

0 komentářů:

Články dle dataUčitelské listy

Nabídka práce

Česká škola - portál pro ZŠ a SŠ

Česká škola poskytuje svým čtenářům diskusní prostor k vyjádření názorů na školskou problematiku. Tyto příspěvky se nemusí shodovat se stanoviskem redakce České školy a jsou uveřejňovány jako podnět k dalším diskusím.

Obsah článků nemusí vyjadřovat stanovisko redakce nebo vydavatele Albatros Media, a.s.


Všechna práva vyhrazena.

Tento server dodržuje právní předpisy
o ochraně osobních údajů.

ISSN 1213-6018
Licence Creative Commons

Obsah podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Česká republika, pokud není uvedeno jinak nebo nejde-li o tiskové zprávy.WebArchiv - archiv českého webuTyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.