CERMAT: Výpadek stránek www.novamaturita.cz

středa 2. května 2012 ·

Informační webový server www.novamaturita.cz čelil v průběhu prvního květnového dne ataku hackerů, který způsobil několikahodinový výpadek stránek. Tomuto typu útoků nelze předcházet ani mu dostatečně efektivně čelit.


Napadení stránek nemá žádný vliv na průběh maturitní zkoušky 2012. Obětí ataku se tak ve výsledku stali pouze návštěvníci webu, kteří na stránkách www.novamaturita.cz hledali před startem bloku testů a písemných prací společné části maturitní zkoušky informace nebo si chtěli vyzkoušet některý z ilustračních testů.

4 komentářů:

Anonymní řekl(a)...
2. května 2012 v 15:35  

Ono také zkoušet si ilustrační test den před maturitou je blbost. To už je lepší zajít si na jedno pivko.

Anonymní řekl(a)...
2. května 2012 v 18:16  

Namísto toho, aby Cermat uznal svoji neschopnost zajistit plynulý chod i při vyšší návštěvnosti stránek www.novamaturita.cz, tak to raději svalují na hackery...

Je to směšné! A když už by to hackeři byli, tak mám pocit, že to vždy ohlásí předem, nebo ne? :)

Hlavně že si někteří z těch 200 milionů, co se prý do projektu vrazilo, pěkně namastily kapsy, že?

Anonymní řekl(a)...
2. května 2012 v 18:57  

A tak se nerozčilujte a zajděte si také na jedno. Nebo se mrkněte na fotbal. Jak to Olmik nandá Spartě v poháru.

Anonymní řekl(a)...
3. května 2012 v 10:21  

Šak jí to také nandal. Sparta byla trapná.

Články dle dataUčitelské listy

Nabídka práce

Česká škola - portál pro ZŠ a SŠ

Česká škola poskytuje svým čtenářům diskusní prostor k vyjádření názorů na školskou problematiku. Tyto příspěvky se nemusí shodovat se stanoviskem redakce České školy a jsou uveřejňovány jako podnět k dalším diskusím.

Obsah článků nemusí vyjadřovat stanovisko redakce nebo vydavatele Albatros Media, a.s.


Všechna práva vyhrazena.

Tento server dodržuje právní předpisy
o ochraně osobních údajů.

ISSN 1213-6018
Licence Creative Commons

Obsah podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Česká republika, pokud není uvedeno jinak nebo nejde-li o tiskové zprávy.WebArchiv - archiv českého webuTyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.