Přitažlivý interaktivní design

úterý 13. března 2012 ·

Jak vytvářet uživatelsky přívětivé weby a aplikace

Tvoříte zajímavý web nebo aplikaci? Jste přesvědčeni, že to bude užitečný a funkční produkt, potřebujete však hlavně docílit toho, aby jej lidé vůbec objevili, aby pro ně byla radost jej používat a aby se k němu často vraceli?

Aby byl váš design skutečně efektivní a atraktivní, musíte poznat nejen estetická a grafi cká pravidla, ale především lidské vnímání, chování a rozhodování. Zkušený designér a znalec psychologie uživatelů vám na desítkách příkladů a rozhovorů z praxe představí obecně platná pravidla, která jsou klíčem k úspěchu. Ať už je vaším cílem cokoli, kde do hry vstupuje interakce s lidským faktorem, zajistíte svému návrhu nejen funkčnost, ale i spolehlivost a příjemnost při používání, odolnost vůči chybám a zejména přetrvávající dojem užitečnosti a významnosti pro příjemce.


Svěží výklad se věnuje mimo jiné těmto tématům:
  • Kdy je estetika designu funkční a kdy je spíš na škodu
  • Jak lidem produkt přiblížit na základě asociací a kontextu
  • Kde a jakým způsobem zapojit do návrhu vtip
  • Jak pomocí odměn a ukazatelů vývoje uživatele stimulovat
  • Co udělat, aby skrze váš produkt lidé vyjadřovali svou osobnost
  • Jak efektivně strukturovat formuláře, aby zatěžovaly co nejméně
  • Vliv slov, řazení, ukotvení a srozumitelnost textových informací
  • Jak do návrhu vhodně zakomponovat herní mechanismy
  • Zvýšení kvality a prestiže pomocí nedostatku a nedostupnosti
Ukázky stran:

Knihu se slevou 15 % zakoupíte v e-shopu www.albatrosmedia.cz.

0 komentářů:

Články dle dataUčitelské listy

Nabídka práce

Česká škola - portál pro ZŠ a SŠ

Česká škola poskytuje svým čtenářům diskusní prostor k vyjádření názorů na školskou problematiku. Tyto příspěvky se nemusí shodovat se stanoviskem redakce České školy a jsou uveřejňovány jako podnět k dalším diskusím.

Obsah článků nemusí vyjadřovat stanovisko redakce nebo vydavatele Albatros Media, a.s.


Všechna práva vyhrazena.

Tento server dodržuje právní předpisy
o ochraně osobních údajů.

ISSN 1213-6018
Licence Creative Commons

Obsah podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Česká republika, pokud není uvedeno jinak nebo nejde-li o tiskové zprávy.WebArchiv - archiv českého webuTyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.