Přečtěte si: Ředitelé škol kritizují rozpor v novele zákona

středa 7. března 2012 ·

Novela školského zákona požaduje konkurzy na ředitele škol, kteří jsou ve funkci déle než šest let.


Z článku Renaty Kočí (Pávkové) v Jindřichohradecký.Deník.cz vybíráme:

Ministerstvo školství doporučilo, aby zřizovatelé dali ředitelům pouze potvrzení funkce. Hejtman Jiří Zimola se však proti tomu ohradil. „Potvrzení navrhované ve výkladu ministerstva má zhruba takovou zákonnou oporu jako potvrzení, které vydá zastupitelstvo nějaké obce svému starostovi, aby se nemusely konat volby,“ uvedl. Proto kraj vypsal všechny konkurzy dané novelou. Rozpor v zákoně kritizuje například ředitel jindřichohradecké střední odborné školy Karel Chalupa: „Loni začaly maturity a byla v rozporu vyhláška se zákonem. Teď je zase rozpor v novele školského zákona.“

0 komentářů:

Články dle dataUčitelské listy

Nabídka práce

Česká škola - portál pro ZŠ a SŠ

Česká škola poskytuje svým čtenářům diskusní prostor k vyjádření názorů na školskou problematiku. Tyto příspěvky se nemusí shodovat se stanoviskem redakce České školy a jsou uveřejňovány jako podnět k dalším diskusím.

Obsah článků nemusí vyjadřovat stanovisko redakce nebo vydavatele Albatros Media, a.s.


Všechna práva vyhrazena.

Tento server dodržuje právní předpisy
o ochraně osobních údajů.

ISSN 1213-6018
Licence Creative Commons

Obsah podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Česká republika, pokud není uvedeno jinak nebo nejde-li o tiskové zprávy.WebArchiv - archiv českého webuTyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.