E-learningový kurz - "Jak učit o komunismu?"

čtvrtek 1. března 2012 ·

Nabídka pro učitele dějepisu a příbuzné společenskovědní předměty. Lektoři skupiny vzdělávání otevírají další cyklus e-learningového kurzu "Jak učit o komunismu?". Pětitýdenní intenzivní kurz zahajuje úvodní setkání účastníků v pátek 27. 4. 2012 od 10 hodin na půdě ÚSTR.

zahájení: 27. 4. 2012
místo: ÚSTR, Siwiecova 2, Praha 3

E-learningová forma studia vychází vstříct učitelům, kteří mají problémy s dojížděním na prezenční semináře, s uvolňovaním z výuky a upřednostňují práci z domova. Pět lekcí kurzu reflektuje jak chronologicky vymezená období českách dějin (po jednotlivých dekádách let 1938 až 1989), tak možné metodické přístupy k prezentaci látky. Jednotlivé lekce se tak vedle období zaměřují na využití filmových ukázek, textového pramene, fotografie a svědectví pamětníka ve výuce dějepisu, závěrečná pátá lekce se v tomto ohledu pokouší o synergický zcelující efekt. Kurz se inspiruje západoevropskou didaktikou dějepisu. Je akreditován MŠMT.

Bližší informace a možnost přihlášení na adrese: vaclav.ruml@ustrcr.cz.

0 komentářů:

Články dle dataUčitelské listy

Nabídka práce

Česká škola - portál pro ZŠ a SŠ

Česká škola poskytuje svým čtenářům diskusní prostor k vyjádření názorů na školskou problematiku. Tyto příspěvky se nemusí shodovat se stanoviskem redakce České školy a jsou uveřejňovány jako podnět k dalším diskusím.

Obsah článků nemusí vyjadřovat stanovisko redakce nebo vydavatele Albatros Media, a.s.


Všechna práva vyhrazena.

Tento server dodržuje právní předpisy
o ochraně osobních údajů.

ISSN 1213-6018
Licence Creative Commons

Obsah podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Česká republika, pokud není uvedeno jinak nebo nejde-li o tiskové zprávy.WebArchiv - archiv českého webuTyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.