Děkanky a děkani Univerzity Palackého nesouhlasí s postupem MŠMT

čtvrtek 15. března 2012 ·


Prohlášení děkanů a děkanek Univerzity Palackého v Olomouci


My, níže podepsaní děkani a děkanky fakult Univerzity Palackého v Olomouci,

vyjadřujeme znepokojení nad posledními kroky MŠMT, která nerespektují rozhodnutí Akreditační komise ve věci akreditace Právnické fakulty ZUČ, a plně se ztotožňujeme s usnesením předsednictva České konference rektorů ze dne 9. 3. 2012. Ukazuje se, že problémem není pouze situace plzeňské Právnické fakulty, ale vztah ministerstva vůči celému VŠ rezortu jako takový.

Jsme solidární se znepokojenou akademickou obcí Fakulty filozofické ZUČ v Plzni, které je vyjádřeno v jejím prohlášení ze dne 13. 3. 2012 (viz http://prohlaseni.xf.cz/).

Schvalujeme proto postup předsedkyně Akreditační komise prof. Vladimíry Dvořákové a vyjadřujeme jí tímto naši podporu.

Prof. JUDr. Milana Hrušáková, CSc., děkanka Právnické fakulty UP v Olomouci
Prof. MUDr. Milan Kolář, Ph.D., děkan Lékařské fakulty UP v Olomouci
Doc. PhDr. Jiří Lach, Ph.D., M.A., děkan Filosofické fakulty UP v Olomouci
Doc. PhDr. Jana Marečková, Ph.D., děkanka Fakulty zdravotních věd UP v Olomouci
Doc. PhDr. Zbyněk Svozil, Ph.D. děkan Fakulty tělesné kultury UP v Olomouci
RNDr. Ivana Vlková, Th.D., děkanka Cyrilometodějské teologické fakulty UP v Olomouci

V Olomouci, 15. 3. 2012


Kontakt:            
RNDr. Ivana Gabriela Vlková, Th.D.
Děkanka CMTF
tel.  585 637 001
ivana.vlkova@upol.cz, vlkova@cmtfnw.upol.cz

0 komentářů:

Články dle dataUčitelské listy

Nabídka práce

Česká škola - portál pro ZŠ a SŠ

Česká škola poskytuje svým čtenářům diskusní prostor k vyjádření názorů na školskou problematiku. Tyto příspěvky se nemusí shodovat se stanoviskem redakce České školy a jsou uveřejňovány jako podnět k dalším diskusím.

Obsah článků nemusí vyjadřovat stanovisko redakce nebo vydavatele Albatros Media, a.s.


Všechna práva vyhrazena.

Tento server dodržuje právní předpisy
o ochraně osobních údajů.

ISSN 1213-6018
Licence Creative Commons

Obsah podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Česká republika, pokud není uvedeno jinak nebo nejde-li o tiskové zprávy.WebArchiv - archiv českého webuTyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.