Přečtěte si: Resort školství – výkladní skříň vlády

pondělí 20. února 2012 ·

Když není nějaký den slyšet o ministru školství Josefu Dobešovi, je to podezřelé. Vždyť už je znám coby gejzír nápadů, skandálů a afér. Ticho po pěšině naopak jakoby naznačovalo, že si pan ministr potichu chystá kufry a balí svých pět švestek.


Z článku Lukáše Jelínka v NašiPolitici.cz vybíráme:

Zaráží však Dobešovo krytí dalšími vysokými ústavními činiteli a koaličními partnery. Premiér a předseda ODS jeho přešlapy přehlíží. TOP 09 opakovaně volala po ministrově skalpu (kvůli minulosti v ABL, kvůli Bátorovi, kvůli čerpání z evropských fondů), vždy ale nakonec couvla. Pokud ministr neopustí svoje křeslo ani teď, pod náporem studentů, akademiků, kantorů, odborů, opozice, Bruselu a kdovíkoho dalšího, zbývá už jen dvojí vysvětlení jeho neotřesitelné pozice. Buď je Josef Dobeš dobře maskovanou šedou eminencí kabinetu, nebo si jej koaliční špičky zvolily za ústřední postavu experimentu, který má zjistit, jaké všechny morové rány tuzemská státní správa unese. Jenom mrzí, že pokusným králíkem je zrovna školství, jež by za normálních časů vláda vzývající konkurenceschopnost považovala za svoji výkladní skříň.


2 komentářů:

Anonymní řekl(a)...
20. února 2012 v 14:25  

http://brouckoviny.files.wordpress.com/2012/02/0002.jpg

Pytlik Blaha řekl(a)...
20. února 2012 v 15:28  

chachachachachachachachachachachacha
žuch buch auuuu!

Články dle dataUčitelské listy

Nabídka práce

Česká škola - portál pro ZŠ a SŠ

Česká škola poskytuje svým čtenářům diskusní prostor k vyjádření názorů na školskou problematiku. Tyto příspěvky se nemusí shodovat se stanoviskem redakce České školy a jsou uveřejňovány jako podnět k dalším diskusím.

Obsah článků nemusí vyjadřovat stanovisko redakce nebo vydavatele Albatros Media, a.s.


Všechna práva vyhrazena.

Tento server dodržuje právní předpisy
o ochraně osobních údajů.

ISSN 1213-6018
Licence Creative Commons

Obsah podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Česká republika, pokud není uvedeno jinak nebo nejde-li o tiskové zprávy.WebArchiv - archiv českého webuTyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.