Přečtěte si: Experti OECD varují před žebříčky a vyřazováním dětí z běžných škol

čtvrtek 16. února 2012 ·

Český vzdělávací systém vyřazuje znevýhodněné žáky z běžných škol. Poukazují na to školští experti OECD. Česku vyčítají, že v bývalých zvláštních školách končí děti bez lehkého mentálního postižení.


Z článku Kláry Bílé a Martina Hromádky v Rozhlas.cz vybíráme:

Expertům se nelíbí i vysoký podíl dětí na víceletých gymnáziích. Ta jsou hlavně pro mimořádně nadané žáky. I tady už ministerstvo podle Němce zasáhlo.

„V dlouhodobém záměru už máme zase procentuelní snížení vzhledem k nastavení čtyř let na pět až deset procent populačního ročníku ve víceletých gymnáziích,“ upřesnil náměstek Ladislav Němec.


Součástí článku je i nahrávka pořadu.

1 komentářů:

kamínek řekl(a)...
16. února 2012 v 23:11  

A není náhodou přechod žáků ZŠ na osmiletá gymnázia vlastně v podstatě úplně stejné vyřazování dětí jako v případě přechodu na speciální školy. Ani tito žáci se nebudou setkávat se svými běžnými vrstevníky. A ve městech do 15 000 obyvatel se jedná navíc i o kompletní degradaci ZŠ na podřadnou školu, neboť na víceleté gymnázium odcházejí i ti průměrní žáci.

Články dle dataUčitelské listy

Nabídka práce

Česká škola - portál pro ZŠ a SŠ

Česká škola poskytuje svým čtenářům diskusní prostor k vyjádření názorů na školskou problematiku. Tyto příspěvky se nemusí shodovat se stanoviskem redakce České školy a jsou uveřejňovány jako podnět k dalším diskusím.

Obsah článků nemusí vyjadřovat stanovisko redakce nebo vydavatele Albatros Media, a.s.


Všechna práva vyhrazena.

Tento server dodržuje právní předpisy
o ochraně osobních údajů.

ISSN 1213-6018
Licence Creative Commons

Obsah podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Česká republika, pokud není uvedeno jinak nebo nejde-li o tiskové zprávy.WebArchiv - archiv českého webuTyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.