Jarní semináře Microsoft pro školství

pondělí 27. února 2012 ·

Tak jako každý rok i letos proběhnou společná setkání učitelů, správců a ředitelů škol, kde společnost Microsoft představí to nejzajímavější, co se v oblasti IT pro školství děje. Na těchto seminářích budou představeny zajímavé novinky ze světa technologií ve školství, nové způsoby výuky pomocí zábavných her, odborníci předvedou, jak snadno vytvářet působivé DUMy v souladu s autorským zákonem, jak si zdarma a snadno zajistit jejich požadovanou archivaci až do roku 2025 nebo jak neplatit zbytečně navíc za licence.


6. 3. Brno - Středisko služeb školám a Zařízení pro DVPP, Hybešova 15, Brno

26. 3. Olomouc - Regionální centrum, Jeremenkova 40B, Olomouc

3. 4. Praha - Střední průmyslová škola, Praha 10, Na Třebešíně 2299

Do letošních jarních seminářů zařadili pořadatelé tato témata:

  • Tvorba DUMů – dozvíte se, jak snadno a rychle vytvářet působivé a atraktivní DUMy, jak je snadno, bezpečně a zcela zdarma zálohovat až do roku 2025 a jak DUMy vytvářet v souladu s autorským zákonem.
  • Nové produkty – bude předvedeno,  jak nové produkty společnosti Microsoft mohou zefektivnit a zrychlit běžné administrativní aktivity, které děláte v rámci provozu školy.
  • Správné licencování – mnoho škol po celé České republice platí za softwarové licence desetitisíce korun navíc, než by mohly. Nejste náhodou mezi nimi?
  • Pohybový senzor Kinect – všichni zcela jistě znají výrok J. A. Komenského – „škola hrou“. Na seminářích bude předvedeno, jak je možné tento výrok splnit za pomoci pohybových her pro děti a zapojit tak např. do výuky matematiky nebo anglického jazyka prvek, který v těchto předmětech ještě nikdo nevyužíval.


Podrobný program a registrační formulář naleznete na portálu Moderní ředitel.8 komentářů:

Anonymní řekl(a)...
21. února 2012 v 18:25  

Čech by napsal jarní semináře Microsoftu pro školství.

Janek Wagner řekl(a)...
24. února 2012 v 9:59  

Seminář se jmenuje "Microsoft pro školství".

Anonymní řekl(a)...
27. února 2012 v 11:45  

Kolik bude vstupné? (kolik budeou účastníci platit?)

Janek Wagner řekl(a)...
27. února 2012 v 11:53  

Účast je samozřejmě bezplatná.

Anonymní řekl(a)...
27. února 2012 v 20:23  

Pro Janka nebo pro Janek 24. února 2012 9:59? Zjevně jste už dlouho neslyšel o skloňování.

Anonymní řekl(a)...
28. února 2012 v 12:07  

Bude to opět produktová prezentace jako loni. Nic moc se nedozvíte, akorát, jak je nejmenovaná firma nejlepší a jak Vám pomůže se Šablonami "zdarma" a pak bude chtít být ve výběrovém řízení. Nabídne Vám interaktivní vybavení do každé třídy a budou to akorát repasované PC a lesklá tabule bez pořádného software a bez podpory.

Pytlik Blaha řekl(a)...
28. února 2012 v 12:49  

"Hegemoni" by měli do škol tlačit technologie zadarmo. Když už školám a učitelům neplatí za školení budoucích zákazníků.
To je jako, když si při koupi značkových oblečků připlatíte, že jim budete dělat chodící reklamu.

Janek Wagner řekl(a)...
28. února 2012 v 14:10  

Anonym 12.07: Kromě firmy Microsoft se nebudou prezentovat žádné jiné firmy, ani dodavatelé repasovaných počítačů, ani poradci na šablony nebo organizátoři výběrových řízení.

Články dle dataUčitelské listy

Nabídka práce

Česká škola - portál pro ZŠ a SŠ

Česká škola poskytuje svým čtenářům diskusní prostor k vyjádření názorů na školskou problematiku. Tyto příspěvky se nemusí shodovat se stanoviskem redakce České školy a jsou uveřejňovány jako podnět k dalším diskusím.

Obsah článků nemusí vyjadřovat stanovisko redakce nebo vydavatele Albatros Media, a.s.


Všechna práva vyhrazena.

Tento server dodržuje právní předpisy
o ochraně osobních údajů.

ISSN 1213-6018
Licence Creative Commons

Obsah podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Česká republika, pokud není uvedeno jinak nebo nejde-li o tiskové zprávy.WebArchiv - archiv českého webuTyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.