David Hawiger: Bodové hodnocení dnes a před šesti lety (závěr s "DUMem")

pátek 17. února 2012 ·

V poslední díle tohoto "seriálu" se snažím ukázat, jak vnímám jednu z možností vypracování ucelené sady výukových objektů, dle mého soudu využitelného jako výstup v rámci projektu "EU peníze školám".


Zároveň jde o "obyčejné" využití vytištěných dokumentů v učebně, která nedisponuje žádnou prezentační technikou - takže o interaktivitě nemůže být ani řeči.


Nutno však otevřeně přiznat, že tento materiál ještě neprošel hodnocením ministerských odborníků. Kdoví, zda se tedy nejedná pouze o přípravu, která je dle hodnotitelů nepřípustná. Pokud ano, žíly mně to netrhá - prostě jen ty "DUMky" bude muset sestavit někdo jiný ...

Základní parametry všech vzdělávacích materiálů

  1. Výuka se opírá o konkrétní učebnici. Pouze s ní dává daný materiál smysl.
    Tvrdím totiž, že je mrháním energií produkovat vlastní vzdělávací texty, když se tím zaobírali odborníci s mnohem vyššími kompetencemi, než mám já. A to nemluvím o fundované oponentuře, korektuře a přípravě před sazbou. 
  2. Vzdělávací materiál mají žáci během výuky v tištěné podobě.
    Před zahájením konkrétního tématického celku žáci obdrží vytištěné výukové materiály tak, aby byl v každé lavici alespoň jeden výtisk (v podobě "brožury") - samozřejmě kromě testu. Navíc tento materiál mají žáci k dispozici v elektronické podobě i na webu školy - pro případ, kdyby žáci nedocházeli více dní do školy.
  3. Plnění úkolů se zapisuje do karty žáka.
    Tato karta slouží k zápisu i ostatních oblastí, které se hodnotí.

Ukázka materiálu
Převzato z blogu autora Davidův sloupek

0 komentářů:

Články dle dataUčitelské listy

Nabídka práce

Česká škola - portál pro ZŠ a SŠ

Česká škola poskytuje svým čtenářům diskusní prostor k vyjádření názorů na školskou problematiku. Tyto příspěvky se nemusí shodovat se stanoviskem redakce České školy a jsou uveřejňovány jako podnět k dalším diskusím.

Obsah článků nemusí vyjadřovat stanovisko redakce nebo vydavatele Albatros Media, a.s.


Všechna práva vyhrazena.

Tento server dodržuje právní předpisy
o ochraně osobních údajů.

ISSN 1213-6018
Licence Creative Commons

Obsah podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Česká republika, pokud není uvedeno jinak nebo nejde-li o tiskové zprávy.WebArchiv - archiv českého webuTyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.