21.500 žáků soutěžilo ve školních kolech 2. ročníku soutěže „SAPERE – vědět, jak žít“

sobota 18. února 2012 ·

21 500 žáků základních a středních škol z celé republiky soutěžilo ve školních kolech 2. ročníku evropské soutěže „SAPERE – vědět, jak žít“ ve školním roce 2011/2012. Soutěž vyhlásilo Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy ČR a člen evropské Charty SAPERE společnost COFET, a.s. s cílem vzbudit zájem žáků i pedagogů o zdravý životní styl včetně zdravé výživy.Základní soutěž  doprovázely týdenní doprovodné soutěže na facebooku a další akce s hodnotnými cenami.

Ředitelé a pedagogové škol svým aktivním přístupem k soutěži zajistili ještě větší účast žáků než byla v 1. ročníku soutěže. Nejvíce žáků ve školních kolech soutěžilo v  kraji Ústeckém , Středočeském a Jihomoravském.

 Soutěž bude nyní pokračovat okresními (20.2. - 2. 3. 2012) a následně krajskými koly (19. 3. - 30. 3. 2012). Celostátní finálová kola v Rezidenci primátora hl. m. Prahy ve dnech 25., 26. a 27. dubna 2012 bude zahajovat primátor hl.m. Prahy pan Bohuslav Svoboda a další významné osobnosti.

Výsledky školních kol 2. ročníku soutěže SAPERE 2011-2012.pdf
 
www.saperesoutez.cz
www.facebook.com/saperevedetjakzit

0 komentářů:

Články dle dataUčitelské listy

Nabídka práce

Česká škola - portál pro ZŠ a SŠ

Česká škola poskytuje svým čtenářům diskusní prostor k vyjádření názorů na školskou problematiku. Tyto příspěvky se nemusí shodovat se stanoviskem redakce České školy a jsou uveřejňovány jako podnět k dalším diskusím.

Obsah článků nemusí vyjadřovat stanovisko redakce nebo vydavatele Albatros Media, a.s.


Všechna práva vyhrazena.

Tento server dodržuje právní předpisy
o ochraně osobních údajů.

ISSN 1213-6018
Licence Creative Commons

Obsah podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Česká republika, pokud není uvedeno jinak nebo nejde-li o tiskové zprávy.WebArchiv - archiv českého webuTyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.