Věda jinak - soutěž pro středoškoláky

pátek 27. ledna 2012 ·

Věda se k nám dostává těmi nejrůznějšími způsoby: hodně nám toho o ní řeknou učitelé ve škole, něco se jistě dozvídáme od rodičů, z televizních pořadů, z rozhlasu. Sem tam se ještě najdou papírové noviny, které vsadily na rubriku „Věda a technika.“ Existují stovky a tisíce webů a blogů, které rekrutují své čtenáře z řad nadšenců o vědecké otázky a určitě je zde celá řada populárně naučných časopisů, v nichž se my všichni můžeme s nejrůznějšími aspekty vědy setkat. Ale komiks? Barevné obrázky po desetiletí vyhrazené superhrdinům a odlehčeným tématům? A co třeba fotografie: lze „vyfotit vědu“?


Všechno jde a kreativitě se meze nekladou: proto jsme pro žáky středních škol přichystali soutěž, která má dokázat, že věda a umění k sobě mají mnohem blíže, než by se mohlo zdát.

Zaujal vás nějaký příběh z historie vědy? Chcete se vyjádřit ke konkrétnímu vědeckému objevu, vynálezu, teorii, nebo třeba jen kreativně komentovat kapitolu v učebnici? Pak nakreslete svůj vlastní komiks, udělejte sérii fotografií, malujte nebo lepte koláže: čekáme na vaše příběhy!

Pro inspiraci se můžete podívat na naši novou brožuru, která má stejné jméno jako soutěž: Věda jinak vás přesvědčí, třeba i o tom, že Nikola Tesla, Albert Einstein nebo Georg Ohm jsou zajímaví i kreslení :-)

Publikace Věda jinak je ke stažení zde: Věda jinak.

A pokud se chcete nechat inspirovat ještě více, navštivte Techmanii: další komiksy z dílen univerzitního Ústavu umění a designu najdete přímo v expoziční hale, hned u parního stroje MARX.

Pravidla soutěže:

Soutěž probíhá od 1. 2. – 29. 2. 2012

Ztvárněte kreativním způsobem (kresba, malba, fotografie, koláž, povídka, krátké video) libovolné vědecké téma.

Svá díla pošlete přímo nebo prostřednictvím internetových úschoven na adresu: e-mail: anna.matouskova(et)techmania.cz

Soutěžit můžete jako jednotlivci i týmy.

Zaslané příspěvky budou v elektronické podobně zveřejněny na Facebooku, kde bude možné hlasovat pro nejoriginálnější z nich. Dílo s nejvíce „vztyčenými palci“ vítězí: soutěž bude ukončena 29. 2. 2012 ve 12:00, kdy také vyhlásíme vítěze.

Vyhrát můžete dvakrát!

V březnu pokračujeme „Cenou návštěvníků Techmanie“.

Všechna díla budou rovněž vystavena v prostorách science centra. Návštěvníci prostřednictvím hlasovacích lístků sami rozhodnou o druhém vítězi soutěže. Termín vyhlášení: 31. 3. 2012.

Ceny: Soutěžíme o hry, hlavolamy, populárně vzdělávací knihy a další zajímavé ceny!

Ze soutěže jsou vyloučeni zaměstnanci Techmania Science Center.

0 komentářů:

Články dle dataUčitelské listy

Nabídka práce

Česká škola - portál pro ZŠ a SŠ

Česká škola poskytuje svým čtenářům diskusní prostor k vyjádření názorů na školskou problematiku. Tyto příspěvky se nemusí shodovat se stanoviskem redakce České školy a jsou uveřejňovány jako podnět k dalším diskusím.

Obsah článků nemusí vyjadřovat stanovisko redakce nebo vydavatele Albatros Media, a.s.


Všechna práva vyhrazena.

Tento server dodržuje právní předpisy
o ochraně osobních údajů.

ISSN 1213-6018
Licence Creative Commons

Obsah podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Česká republika, pokud není uvedeno jinak nebo nejde-li o tiskové zprávy.WebArchiv - archiv českého webuTyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.