V pracovní skupině ČSSD pro oblast školství budou zástupci krajů, obcí i odborů

čtvrtek 19. ledna 2012 ·

Stínový ministr školství Marcel Chládek na středečním jednání se zástupci školských odborů a zástupců Klubu starostů a primátorů ČSSD projednal problematiku regionálního školství. Na jednání došlo k dohodě, že součástí pracovní skupiny ČSSD pro vypracování alternativního návrhu pro financování regionálního školství budou kromě zástupců obou komor Parlamentu a krajů také zástupci starostů, primátorů i školských odborů.


„ČSSD jednoznačně odmítá současný návrh ministra Dobeše, který je pro oblast regionálního školství škodlivý a de facto likvidační pro stovky především základních škol v celé republice. Dobešův návrh by se měl předávat pouze v černých deskách s nápisem „Pozor, škodí celé zemi“, uvedl po schůzce stínový ministr školství Marcel Chládek.

„Návrh ministra Dobeše postrádá jakoukoli koncepci a v praxi je nepoužitelný. Starostové a primátoři za ČSSD tento návrh odmítají. Založení pracovní skupiny ČSSD pro tuto oblast proto jednoznačně vítáme,“ doplnil předseda Klubu starostů a primátorů a starosta Náchoda Jan Birke.

3 komentářů:

Anonymní řekl(a)...
19. ledna 2012 v 19:46  

Vsadím se, že to všechno budou taky socdem. Na krajích vládnou, odbory jim jdou na ruku a vybrat starosty obcí za socdem nebude problém. To bude objektivní, že?

Anonymní řekl(a)...
19. ledna 2012 v 19:47  

Proč nás informujete i jednání klubu tupých hlav?

poste.restante řekl(a)...
20. ledna 2012 v 3:18  

Nemíním hájit pana Chládka.
Jedné věci ale nerozumím.
Mnohokrát zde byl "stínový ministr" napadán ze strany fanklubu ABL, že jen kritizuje, remcá, ale nic nepředkládá.

Když pak oznámí zahájení práce na alternativním materiálu, je pod různými záminkami napadán opět.

V čem se tedy Chládkovi kritici liší od kritiků Dobešových?

Nejpikannější je pak zkritizování složení komise, která ještě ani nevznikla. :-)
I kdyby bylo pravdou, že půjde o lidi sympatizující s ČSSD, což v tuto chvíli ještě nikdo neví.
Mám tomu snad rozumět tak, že odborník může být pouze člen ODS, VV, nebo TOPky?
Krom toho jde snad o tvorbu alternativního, opozičního materiálu, nebo ne?

Články dle dataUčitelské listy

Nabídka práce

Česká škola - portál pro ZŠ a SŠ

Česká škola poskytuje svým čtenářům diskusní prostor k vyjádření názorů na školskou problematiku. Tyto příspěvky se nemusí shodovat se stanoviskem redakce České školy a jsou uveřejňovány jako podnět k dalším diskusím.

Obsah článků nemusí vyjadřovat stanovisko redakce nebo vydavatele Albatros Media, a.s.


Všechna práva vyhrazena.

Tento server dodržuje právní předpisy
o ochraně osobních údajů.

ISSN 1213-6018
Licence Creative Commons

Obsah podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Česká republika, pokud není uvedeno jinak nebo nejde-li o tiskové zprávy.WebArchiv - archiv českého webuTyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.