Program EU na podporu neformálního vzdělávání mládeže má zelenou

pátek 20. ledna 2012 ·

Evropský program „Mládež v akci“ poskytuje mladým Čechům jedinečné příležitosti pro neformální vzdělávání ve volném čase. Dle národní zprávy RAY (Research and Analysis of Youth in Action Programme) program poskytuje ojedinělou příležitost finanční podpory aktivit jako jsou iniciativy mladých lidí (např. znovuobnovení tradičního slavkovského kroje, obnova krajiny formou sázení stromů nebo tvůrčí dílny na podporu kreativity mladých lidí), mnohostranné zahraniční výměny či dobrovolná služba v Čechách i v zahraničí. Program pomáhá českému neziskovému sektoru a neklade zbytečné byrokratické nároky.

V průměru agentura ročně popdpoří přibližně 200 projektů v celkové výši 2 mil EUR. V roce 2012 bude prostřednictvím České národní agentury Mládež rozděleno v rámci programu „Mládež v akci“ 3,3 mil EUR. Oproti minulým rokům dochází k navýšení finančních prostředků zejména na projekty podporující
spolupráci se zeměmi východní Evropy mimo Ruska (tzv. Eastern Partnership Window) a k zavedení elektronických on-line formulářů pro všechny žadatele v programu MvA.

Termíny pro uzávěrky jsou pro rok 2012 pouze tři oproti původním pěti a to 1. února, 1. května a 1. října.

Tabulka – přehled projektů předkládaných a schválených v roce 2011


Program „Mládež v akci“ na podporu neformálního vzdělávání je určen mladým ve věku 13-30 let a také pracovníkům s mládeží. Je programem Evropské unie zaměřeným na volnočasové aktivity mladých lidí.


Program přináší do českého prostředí důležitá témata, jako např. aktivní občanství, interkulturní vzdělávání a sociální začleňování slabších skupin, a zprostředkovává je inspirativními neformálně vzdělávacími přístupy a metodami. Mladí lidé se díky programu neformálně učí cizí jazyky, finanční odpovědnosti, plánování či umění vyjednávat v praxi.

Více informací o programu a jeho možnostech naleznete na www.mladezvakci.cz. Příklady dobré praxe jsou k dispozici v publikaci „A kde jsi ty?“


0 komentářů:

Články dle dataUčitelské listy

Nabídka práce

Česká škola - portál pro ZŠ a SŠ

Česká škola poskytuje svým čtenářům diskusní prostor k vyjádření názorů na školskou problematiku. Tyto příspěvky se nemusí shodovat se stanoviskem redakce České školy a jsou uveřejňovány jako podnět k dalším diskusím.

Obsah článků nemusí vyjadřovat stanovisko redakce nebo vydavatele Albatros Media, a.s.


Všechna práva vyhrazena.

Tento server dodržuje právní předpisy
o ochraně osobních údajů.

ISSN 1213-6018
Licence Creative Commons

Obsah podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Česká republika, pokud není uvedeno jinak nebo nejde-li o tiskové zprávy.WebArchiv - archiv českého webuTyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.