Přečtěte si: Učebnice od Apple: atraktivní, ale s příliš mnoha háčky pro žáky i učitele

úterý 24. ledna 2012 ·

Revoluce ve školství podle Apple zatím naráží na stejné problémy jako e-knihy obecně. Do nejlevnějšího iPadu se vejde jen několik knížek a jejich autoři se uváží Applu na věčné časy. Apple proto neuspěje.

Z článku Otakara Schöna v iHNed.cz vybíráme:

Neobstojí ani argument nízkých nákladů na provoz díky malé poruchovosti a celistvosti ekosystému kolem iPadů. Jako příklad proč iPad ve školách neobstojí poslouží zatím největší konkurent iPadu – levný Kindle Fire od Amazonu. Malý tablet s maloobchodní cenou 200 dolarů Amazon zvládne školám dodat třeba za 150 dolarů, když bude mít jistotu, že bude dodávat učebnice... je to stejný –„monopol“ jako v případě Applu, ale pro školy levnější. Samozřejmě pouze v USA, Amazon zatím nejde ve stopách Apple směrem ke globální dostupnosti.

1 komentářů:

Anonymní řekl(a)...
24. ledna 2012 v 12:43  

Obávám se, že odsudek, který briskně nabízí autor je mylný. Autoři budou rádi uvázáni Applu a každý z tuzemských autorů by rád byl. Pak skončí pochybné dominance Frausů. Je potřeba, aby vzniklo konkurenční prostředí. A pokud vzniklo v oblastech hudby nebo filmů, která byla po výtce komerční branží, není jediné překážky, aby vzniklo v oblasti vzdělávání. A pokud si EDUTERORISTÉ myslí, že omíláním nesmyslů o poslání a nekomerčnosti vzdělávání něčeho dosáhnou, pak jen toho, že časem budou stát opodál. Linda.

Články dle dataUčitelské listy

Nabídka práce

Česká škola - portál pro ZŠ a SŠ

Česká škola poskytuje svým čtenářům diskusní prostor k vyjádření názorů na školskou problematiku. Tyto příspěvky se nemusí shodovat se stanoviskem redakce České školy a jsou uveřejňovány jako podnět k dalším diskusím.

Obsah článků nemusí vyjadřovat stanovisko redakce nebo vydavatele Albatros Media, a.s.


Všechna práva vyhrazena.

Tento server dodržuje právní předpisy
o ochraně osobních údajů.

ISSN 1213-6018
Licence Creative Commons

Obsah podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Česká republika, pokud není uvedeno jinak nebo nejde-li o tiskové zprávy.WebArchiv - archiv českého webuTyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.