Martin Rychlík: Ministr Dobeš chce točit čtrnáctidílný televizní seriál. Jenom za 150 milionů.

pondělí 30. ledna 2012 ·

I po drtivé kritice z Bruselu na adresu projektů OKNO a SPORT chystá ministerstvo školství další mediální projekt: Češi Evropě.Tak tohle „kino“ se nebude líbit ani panu prezidentovi! Jak jsme již slíbili v případě pochybných školských projektů OKNO a SPORT, na něž ČESKÁ POZICE spolu s týdeníkem Euro upozornila, představujeme další pozoruhodné projekty ministerstva školství placené z peněz Evropské unie. Dnes se podíváme na další „masmediální“ projekt z dílny vedené Josefem Dobešem (VV). V současném vření kolem vysokých škol a eurofondů mu rozhodně nejnovější nápad nastrojit do historických kostýmů Jana Ámose Komenského, Karla IV. nebo stíhače Františka Fajtla a vyslat je do České televize, sotva pomůže.

Podle dokumentů, jež ČESKÁ POZICE získala (a předává je veřejnosti k pročtení ve formátu PDF), se blíží schválení nový projekt s názvem Češi Evropě, jenž počítá i s natáčením čtrnáctidílného televizního seriálu. Půjde na něj balík 193 milionů korun. V porovnání s některými předchozími projekty jsou Češi Evropě jen chudí příbuzní. Projekt OKNO měl našim občanům nabízet v novinách návody k vyšší finanční gramotnosti za bratru 580 milionů. Na Baumrukovu televizní tělovědu, projekt SPORT, se naplánovalo 650 milionů korun


Ale zpět k Čechům Evropě. Projekt s podtitulem Postavení a historická úloha Čechů v rámci evropské integrace má být dle anotace spuštěn 1. dubna 2012 – tedy na apríla – a placen z problematického Operačního programu Vzdělávání pro konkurenceschopnost (OP VK), u nějž bylo minulý týden pozastaveno proplácení, jak ČESKÁ POZICE jako první upozornila.
Seriálem k evropanství?
Podle doprovodných materiálů z 25. ledna tento projekt předkládá vedení MŠMT jeho I. náměstek Ladislav Němec, odpovědný za všeobecné vzdělávání. Dle zatím neověřených informací by ale nápad mohl opět vycházet od Petra Hrabánka, ředitele odboru ESF, jenž na předsilvestrovském odborném panelu památně prezentoval Baumrukův SPORT, když říkal, že kdosi popletl papíry s rozpočtem... O sdělení, kdo je vynálezcem a garantem projektu, jsme požádali tiskový odbor, na jehož vyjádření čekáme.
Formálně jsou u projektu jakožto  konzultanti uvedeni pedagogové z Univerzity Karlovy či Olomouce; v realizačním týmu určeném ministerstvem má být celkem patnáct lidí s chystanou odměnou 23 milionů korun do konce trvání projektu v březnu 2014.

„Důvodem realizace je potřeba posílit znalosti z oblasti historie evropské integrace, přínosu národních osobností a zároveň posílit výchovu k evropanství a k sebeuvědomění si jednotlivých národů o jejich přínosu evropským dějinám a evropské integraci,“ píše se v předkládací zprávě o dílech seriálu, které mají následně posloužit jako audiovizuální učební pomůcky pro žáky druhého stupně základních škol, studenty víceletých gymnázií a učitele dějepisu.

Očekávané výstupy za 193 milionů jsou následující:

  • 14dílný dokumentární seriál (v České televizi) o českých historických osobnostech a jejich přínosu dějinám evropským a evropské integraci;
  • 14dílný rozhlasový seriál (v Českém rozhlasu) na stejná témata;
  • propagační kampaň zahrnující odborné konference a semináře;
  • roadshow s internetovou soutěží;
  • vytvoření komunikační a informační platformy – interaktivní webové aplikace pro školy a veřejnost, včetně databáze výstupů obdobných podpořených projektů Operačního programu Vzdělávání pro konkurenceschopnost;
  • výzkum postojů cílové skupiny;
  • doporučení pro další kroky reformy ve vzdělávání v této oblasti.
Celý článek na webu ČESKÉ POZICE

15 komentářů:

Anonymní řekl(a)...
30. ledna 2012 v 12:55  

V hlavní roli hlava nejlepšího ministra školství s tělem Ramba. Tak tento "seriál" zvládnou maturanti z našeho kinokroužku za půl roku a zdarma.

Anonymní řekl(a)...
30. ledna 2012 v 14:36  

Vida, kam nas vedou nasi velmi moudri kormidelnici a superodbornici na skolstvi bez vysokoskolskeho vzdelani :-))))

Anonymní řekl(a)...
30. ledna 2012 v 15:22  

Konečně se bude ve tři ráno na co dívat, to je dosud dost mrtvý čas ČT...

Anonymní řekl(a)...
30. ledna 2012 v 17:48  

A v utajovaném patnáctém dílu přijde Rychlík s Wagnerem a všechno to vyřeší :)

Anonymní řekl(a)...
30. ledna 2012 v 18:21  

Pro Anonymní 30. ledna 2012 17.48

Ješte jste zapoměl na božského Marcela, který s Vámi jmenovanými elementy tvoří nepřekonatelnou Rychlou rotu.

Anonymní řekl(a)...
30. ledna 2012 v 21:21  

30. ledna 2012 17:48


Kdyby jste raději pomohli Dobešovi s OP VK nebo už jste pomáhali ? Ha,ha,...Jste za blázny, nevidíte realitu.

Anonymní řekl(a)...
30. ledna 2012 v 21:28  

Aby z toho nakonec nebylo třicet případů psychologa Dobeše.

Pytlik Blaha řekl(a)...
30. ledna 2012 v 22:57  

maturanti z našeho kinokroužku

Rozhodně nechci být vtipný za každou cenu, ale co kdyby jeden z dílů toho seríálu dali kinokroužkaři zadarmo a za ušetřené peníze by se koupily potřebné věci těm nebožátkům z posledních 168mi hodin.
Popřípadě nejen jim. Aspoň něco ...

Anonymní řekl(a)...
30. ledna 2012 v 23:28  

150 000 000 : 14 = 10 714 285,-

Souhlasím s Vámi Luďku, dobrá myšlenka. Co s těmito penězi bude dělat partička nahoře ? Možná se nafouknou některá soukromá konta. Ono je to nyní v době krize v ČR velmi populární. Ignorant

Pytlik Blaha řekl(a)...
31. ledna 2012 v 0:38  

10 714 285,-

Myslím, že jeden díl tak do pěti milionů. Zbývajících osmdesát požerou doprovodné akce. Zvláště pak to roadshow mě úplně sebralo.
Kdyby pánům upadly dva melounky, a vozík odhaduji tak za padesát tisíc, čtyřicet dětiček by se usmálo.
Tyhle počty, ty mne drtí. Kolik asi tak si musí nakrást průměrné hovado, aby mělo dost?

poste.restante řekl(a)...
31. ledna 2012 v 1:02  

Hovado - zvíře se nažere jen do sytosti.
Hovado - člověk nemá dost nikdy.

Kolego Blaho, naprosto s Vámi souhlasím.
Je potřeba tato srovnání občas připomínat.
Říci nahlas ve veřejném prostoru všem "odkláněčům":
"Ty jsi nás všechny okradl. Ty jsi připravil tyhle děti o možnost žít o trochu lépe. Jsi zloděj, gauner a hovado."
A od takového člověka si mají všichni v přeneseném smyslu "v hospodě odsednout".

Prozatím je ale dáváme za vzor v podnikavosti a necháváme je v televizi kázat o morálce.

Anonymní řekl(a)...
31. ledna 2012 v 10:53  

Je to, pánové nade mnou, ještě horší. Ty peníze nejsou určeny k tomu, aby se v nich nějaká hovada válela. Když tak jen malá část.
Podstatná část je určena pro Vaše, moje, naše... oblbování při příští volební kampani v našich "nezávislých médiích".
Takže až příští volby dopadnou plusmínus stejně jako ty minulé, můžete se kromě z výsledku ještě navíc "radovat", že to bylo za prachy ukradené Vašim, našim, mým... dětem.

Anonymní řekl(a)...
31. ledna 2012 v 16:27  

rozpočty:
Pupendo - 25 milionů
Ženy v pokušení - 25 milionů
Vratné lahve - 33 milionů
Líbáš jako bůh - 35 milionů
Kuki se vrací - 40 milionů
Lidice - 70 milionů
Alois Nebel - 80 milionů
Tmavomodrý svět - 160 milionů

Tak a jsem zvědavý, jak velký trhák za těch 150 milionů natočí režisér a zároveň nejlepčí ministr všech dob malý Dobeš.

Anonymní řekl(a)...
31. ledna 2012 v 19:29  

31. ledna 2012 16:27

Ono to s projekty vždy vypadá stejně, část uvázne za nehty těch "správných".
Na potřebné málo kdy co zbude. Ani se nedivím, že nám Brusel odmítá schvalovat tyto tunely.

Anonymní řekl(a)...
31. ledna 2012 v 19:37  

31. ledna 2012 16:27

Ono to s projekty vždy vypadá stejně, část uvázne za nehty těch "správných".
Na potřebné málo kdy co zbude. Ani se nedivím, že nám Brusel odmítá schvalovat tyto tunely.

Články dle dataUčitelské listy

Nabídka práce

Česká škola - portál pro ZŠ a SŠ

Česká škola poskytuje svým čtenářům diskusní prostor k vyjádření názorů na školskou problematiku. Tyto příspěvky se nemusí shodovat se stanoviskem redakce České školy a jsou uveřejňovány jako podnět k dalším diskusím.

Obsah článků nemusí vyjadřovat stanovisko redakce nebo vydavatele Albatros Media, a.s.


Všechna práva vyhrazena.

Tento server dodržuje právní předpisy
o ochraně osobních údajů.

ISSN 1213-6018
Licence Creative Commons

Obsah podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Česká republika, pokud není uvedeno jinak nebo nejde-li o tiskové zprávy.WebArchiv - archiv českého webuTyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.