Marcel Chládek: Jak dlouho nás bude ještě Josef Dobeš balamutit?

pátek 13. ledna 2012 ·

Vláda Petra Nečase v čele s ministrem školství Josefem Dobešem opakovaně prokazuje, že snaha o rozvoj vzdělanosti a konkurenceschopnosti naší společnosti není a nikdy nebyla její prioritou. Jinak si nelze vysvětlit politický faul, který zahrál ministr Dobeš na učitele a učitelky, které ještě v listopadu minulého roku ujišťoval o navýšení platů o 750 až 1500 korun, aby na ně nyní s lednovou vládní kocovinou ukázal dlouhý nos a na výplatní pásce jim přidal sotva 350 korun.

Ministr Dobeš si při loňské stávce učitelů klepal na hlavu a divil se, proti čemu vlastně protestují. Už je vám to jasné pane ministře?


Sociální demokracie protestuje proti falešným slibům a politice postavené na lži, kterou na ministerstvu školství provádí Josef Dobeš a která se pro tento resort zřejmě stala normou.

Pane premiére Nečasi, stačily dva měsíce k tomu, aby se ukázalo, jak ministr školství Dobeš dovedně obalamutil učitele a učitelky. Jak dlouho se ještě necháte balamutit vy, než vezmete vážně hrozby, na které poukazuje ČSSD v oblasti kritického čerpání peněz z fondů EU pro oblast školství? O kolik miliard korun naše země tímto vaším liknavým přístupem přijde, než ministra Dobeše konečně odvoláte?

28 komentářů:

Anonymní řekl(a)...
13. ledna 2012 v 19:22  

Já jsem spokojená družinářka, dostanu skoro 4000 navíc. Nejsou přece jenom učitelé...

Anonymní řekl(a)...
13. ledna 2012 v 21:32  

U nás většina dostala 750,-

Anonymní řekl(a)...
13. ledna 2012 v 21:46  

Já se těším na to, až pan ministr začne v médiích vysvětlovat, že za to ON přece nemůže, protože ON zajistil peněz dost .. takže je to vina jen a jen ředitelů (kteří se dozví rozpočet možná v březnu)

Anonymní řekl(a)...
13. ledna 2012 v 22:06  

Jak dlouho nás bude ještě Marcel Chládek balamutit?

Anonymní řekl(a)...
13. ledna 2012 v 22:36  

Za vlády ČSSD, to se měli učitelé dobře! A jejich platy... jak rostly přímo před očima... ;-)

Anonymní řekl(a)...
14. ledna 2012 v 12:26  

Pane Wagnere mohl byste čtenáře České školy ušetřit duševních ejakulátů pana Marcela?

Anonymní řekl(a)...
14. ledna 2012 v 12:35  

Zdá se, že se pan Rychlík intelektuálně vysílil, a tak ho pan Wagner rychle nahradil ještě větším blouznivcem panem Chládkem. Na to se hodí přísloví "z bláta do louže". Ach jo.

Anonymní řekl(a)...
14. ledna 2012 v 13:40  

Přidání tarifů je zřejmé z tabulek. Ostatní sdělení jsou s odpuštěním jen nesmyslné kecy.
Hodnotit přidání či nepřidání v desátém dni nového roku je šíření poplašné zprávy a idiocie hodná naší politické reprezentace zleva, zprava, zezhora a zespoda.

Anonymní řekl(a)...
14. ledna 2012 v 14:56  

Jestli někomu, kdo učí 20 let a dělá pro školu první poslední přidají tabulkově 700Kč a seberou všechna osobní hodnocení nejedná se o příliš povedenou motivaci k práci. Ať to počítám jak počítám, manželka příjde celkem o 2000Kč. A to ještě nevím, o co všechno příjdu sám, mimo osobka prý příjdeme na naší speciální škole i o příplatek za třídnictví a o speciální příspěvek. Asi se půjdu pást. Hlavně, že nám stále přidávají peníze. Sláva. :-((

Anonymní řekl(a)...
14. ledna 2012 v 19:07  

Nedalo by se prosím ještě chvíli počkat - až po "přidání" a pak ať zde každý napíše co dostal nebo nedostal?

Anonymní řekl(a)...
14. ledna 2012 v 20:08  

14. ledna 2012 12:35

Jsem hluboce přesvědčen o tom, že naprosto nevíte která ve školství bije. Školství jste viděl z ponorky, když byla kalná voda. "Nejlepší ministr všech dob" se chová ne jako chaotik a blázen, chová se jako diverzant. Tady úplně chybí zpětná vazba.

Anonymní řekl(a)...
14. ledna 2012 v 20:20  

Paráda. Josef srovnal platy družinářek a učitelů do jednoho šiku. Platová nivelizace. Já hlupák si myslel, že prioritní osou vzdělávacího procesu je vztah učitel a žák. Navíc se mu podařilo zařadit platy VŠ vzdělaných učitelů do tabulek nekvalifikovaných. Až dojdou peníze ( a ony dojdou ), tak nechť se učitelé nediví, že budou mít všichni na výplatní pásce 20 000,- hrubého. Od roku 2013 se mnoho učitelů octne na dlažbě, protože dotace na ideální třídu o počtu 24 zruší část škol.

Anonymní řekl(a)...
14. ledna 2012 v 20:23  

14. ledna 2012 12:26

Řekl bych, že žijeme v demokracii a ta snad umožňuje prezentovat i jiné názory, než jsou názory pana prezidenta nebo brigádníků na MŠMT.

Anonymní řekl(a)...
15. ledna 2012 v 10:07  

Pan ministr stále tvrdí, jak bude upřednostňovat kvalifikované učitele. Z nové tabulky, kdy strčil kvalifikované a nekvalifikované učitele do stejné tabulky a vychovatelky se středoškolským vzděláním na tom budou mnohem lépe, je jasné, že pro nekvalifikované učitele je to jasná výzva, nestudujte, nezvyšujte si kvalifikaci. Proč tedy pan ministr stále mluvil o tom, jak je důležité, aby si nekvalifikovaní do r. 2014 dodělali kvalifikaci?!

Anonymní řekl(a)...
15. ledna 2012 v 10:12  

Po gymnáziu jsem nejprve vystudovala vychovatelství, poté na vysoké škole učitelství. Dle nových platových poměrů se asi vrátím zpět k vychovatelství, protože jako vychovatelka si vydělám víc. Pane ministře, začněte konečně přemýšlet o to co říkáte a o tom, co konáte.

Nedoceněná řekl(a)...
15. ledna 2012 v 10:55  

Po základní škole jsem vystudovala střední školu a poté vysokou školu. Nyní pracuji jako prodejce kosmetiky, pač místa pro vysokoškoláky nejsou. Pane prezidente, kdy už s tím začnete něco dělat.

Anonymní řekl(a)...
15. ledna 2012 v 10:56  

Pro Anonymní řekl(a) 14. ledna 2012 12.26

To právě činím – publikuji zde své názory.

Mohl(a) byste uvést, kdy se panu Wagnerovi podařilo zde publikovat třeba názory pana prezidenta. Ondyno v nějaké zde probíhající diskusi napsal, že příspěvky třeba z www.fragmenty.cz jsou "srač ...". To je příkladná ukázka Vámi zmiňované demokracie a profesionální novinařiny

Politická korektnost, levičáctví, ekologismus, nenávist k vlastenectví a vlastnímu národu a vlezdobruselismus z panem Wagnerem zde publikovaných textů odkapávají tolik, že již standardně dávám pod monitor kýbl, abych ten humus pak mohl snadno vylít do kanálu.

Pytlik Blaha řekl(a)...
15. ledna 2012 v 12:59  

ujišťoval o navýšení platů o 750 až 1500 korun, aby ... jim přidal sotva 350 korun

Jim přidal sotva 350 korun ne ministr, ale ředitel/ředitelka školy!!!

Anonymní řekl(a)...
15. ledna 2012 v 14:29  

Fascinuje mne, kolik prostoru k vyjádření dostává a kde všude p. Chládek, který českému školství vůbec nerozumí a je zcela mimo realitu. V žádné jeho mediální exibici jsem neslyšela konkrétní smysluplný návrh k čemukoli, kritizuje a kritizuje, minulý týden v televizi v Otázkách se choval jako hulvát.

Anonymní řekl(a)...
15. ledna 2012 v 16:34  

Dovolil bych si lehce parafrázovat přísloví o zimě a Marcelovi. Asi takto: Ze chladného Marcela leze blbost docela.

Anonymní řekl(a)...
15. ledna 2012 v 17:21  

Tak a je to tady. Na novém platovém výměru mám po 16 letech praxe středoškolského učitele přidáno 300 Kč. Jenom by mě zajímalo, kde je slibovaných 500,- - 1500,. ?

Janek Wagner řekl(a)...
15. ledna 2012 v 18:40  

Ad: "Ondyno v nějaké zde probíhající diskusi napsal, že příspěvky třeba z www.fragmenty.cz jsou "srač ...". To je příkladná ukázka Vámi zmiňované demokracie a profesionální novinařiny"

Napsal jsem to o jednom konkrétním článku, který skutečně byl odpadem. S demokracií, ani s profesionální novinařinou to nemá nic společného.

Anonymní řekl(a)...
15. ledna 2012 v 19:38  

Prostě a jednoduše, ten nejlepší ministr je "SEDMILHÁŘ" a vše co řekne je "LEŽ JAKO VĚŽ". Pak už jen zbývá dodat "KDO LŽE, TEN I KRADE" !

Anonymní řekl(a)...
15. ledna 2012 v 19:41  

Došel jsem k závěru, že raději přiblblý socan než blbý člen VV. Asi již nemůže být hůře !

Anonymní řekl(a)...
15. ledna 2012 v 21:28  

Jen jestli to je skutečně blbost. Spíš mám pocit, že je to hra na blbost. O to je nebezpečnější.

Anonymní řekl(a)...
16. ledna 2012 v 9:52  

Pro 15.1. 10:56
Přidám vám /starý/ materiál do kýblu:
http://zpravy.ihned.cz/cesko-skolstvi/c1-54023300-bojime-se-skrtu-tvrdi-sef-skolskych-odboru-reditelum-nemusi-zbyt-ani-pro-kamarady
Ač nejsem v žádné politické straně a ani nebudu, též ze mě možná kape levičáctví a levičáctví považuji v této situaci za /jedině.../ správné. Když je něčeho příliš, je třeba ubrat. Sůl může být ve správné míře na něco dobrá, ale krmit se pouze solí je blbost. S vrstvou kila soli se chléb jíst nedá.
Mimochodem - dodnes nevím, za jaký plat pracuji od ledna - doposud nemám od svého nadřízeného žádný lejstro. Ani po propátrání internetu nevím, jak na tom jsem - praxe přes 30 let, na kvalitu odvedené práce dlouholetá kladná odezva - což mi bude myslím houby platný :-)

Anonymní řekl(a)...
16. ledna 2012 v 10:39  

Uráží mě jako VŠ vzdělaného pracovníka, když mě někdo ohodnotí stejně jako štředoškoláka. Ve školství se to děje stále a záměrně. Je nesmysl, nivelizovat ohodnocení a nebrat na zřetel dosažené vzdělání. V odměnách by pak navíc se měl odrazit přístup a kvalita odvedené práce. Argument, že nekvalifikovaný učitel učí lépe než leckterý kvalifikovaný lze vyvrátit dvěma způsoby:
a) existuje i kvalifikovaný učitel, který učí lépe než nekvalifikovaný (rozhodně toto platí častěji)
b) nekvalitní učitel (kvalifikace - nekvalifikace) nemá ve škole co dělat. Je věcí ředitele, aby usiloval o kvalitní personální obsazení a prohřešky proti kvalitě prostě řešil. Na to není třeba nivelizovat tarifní stupně.

Anonymní řekl(a)...
16. ledna 2012 v 12:59  

Je věcí ředitele, aby usiloval o kvalitní personální obsazení

Mám obavy, že to brzo ( nejméně za rok ) nemusí platit. Ředitel na VŠ vzdělané učitele třeba ani nemusí v rozpočtu mít peníze. Proč jsme asi byli přeřazeni do tabulek nekvalifikovaných se základem 20 000,- ? Zřejmě je vbrzku budeme mít na svých výplatních páskách.

Články dle dataUčitelské listy

Nabídka práce

Česká škola - portál pro ZŠ a SŠ

Česká škola poskytuje svým čtenářům diskusní prostor k vyjádření názorů na školskou problematiku. Tyto příspěvky se nemusí shodovat se stanoviskem redakce České školy a jsou uveřejňovány jako podnět k dalším diskusím.

Obsah článků nemusí vyjadřovat stanovisko redakce nebo vydavatele Albatros Media, a.s.


Všechna práva vyhrazena.

Tento server dodržuje právní předpisy
o ochraně osobních údajů.

ISSN 1213-6018
Licence Creative Commons

Obsah podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Česká republika, pokud není uvedeno jinak nebo nejde-li o tiskové zprávy.WebArchiv - archiv českého webuTyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.