Krajská knihovna v Pardubicích nabízí v lednu Výstavu školních časopisů a literárních sborníků

pondělí 9. ledna 2012 ·

Od 3. 1. 2012 do 31. 1. 2012 si mohou návštěvníci Krajské knihovny v Pardubicích prohlédnout putovní Výstavu školních časopisů a literárních sborníků, které vytvořili žáci z mimopražských základních škol.Výstava prezentuje výsledky soutěží Náš časopis 2010 a Nadílka našich dílek 2010, které uspořádalo občanské sdružení Abeceda. Na osmi výstavních panelech můžete zhlédnout ukázky z vítězných časopisů a sborníků. Kromě toho se dozvíte, jak by měl vypadat kvalitní školní časopis a kvalitní školní literární sborník. Jeden z panelů seznamuje návštěvníky se čtenářskými strategiemi, tedy postupy, které nám pomáhají porozumět čtenému textu. Pořadatelé rovněž připravili pracovní listy, které si budou moci dětští návštěvníci vyplnit přímo na místě, doma s rodiči nebo ve škole s učitelem a spolužáky.

Součástí doprovodných akcí k výstavě bude workshop pro redaktory školních časopisů na téma Čtenářská gramotnost a mediální výchova spojený s debatou s Tomášem Dvořákem, šéfredaktorem Pardubického deníku. Zúčastní se ho redaktoři časopisu ChrastPark ze ZŠ Chrast, U pošty 5 (www.skola-chrast.net) a redaktoři časopisu Kvasnice ze ZŠ Lukavice, okr. Chrudim (www.zslukavice.wz.cz). Workshop se uskuteční ve středu 18. 1. 2012 od 9.30 hodin v přednáškovém sále knihovny.

Výstava je součástí projektu Čtenářská gramotnost a projektové vyučování. Tento projekt byl podpořen z prostředků Evropského sociálního fondu a státního rozpočtu ČR. Více informací o projektu naleznete na internetových stránkách www.ctenarska-gramotnost.cz a www.sotkoviny.cz.

Krajskou knihovnu v Pardubicích najdete na adrese Pernštýnské nám. 77, Pardubice (www.knihovna-pardubice.cz). Srdečně zveme všechny děti i dospělé, aby se přišli potěšit a inspirovat ukázkami časopisů a sborníků žáků z mimopražských základních škol.

Výstava objede knihovny ve všech krajích ČR. Do Pardubic se přesunula z Opavy. Od února 2012 pak postupně navštíví knihovny v Liberci, Ústí nad Labem, Karlových Varech, Plzni a Kutné Hoře. Fotografie z našich akcí naleznete zde: http://abeceda-foto.rajce.idnes.cz.

Abeceda, o. s.


3 komentářů:

Anonymní řekl(a)...
10. ledna 2012 v 19:45  

Soutěž školních časopisů: http://www.ctenarska-gramotnost.cz/medialni-vychova/mv-soutez-casopisy/nc-2012

Anonymní řekl(a)...
10. ledna 2012 v 19:46  

Soutěž školních literárních sborníků: http://www.sotkoviny.cz/souteze/nnd-2012

Luděk Blaha řekl(a)...
10. ledna 2012 v 20:27  

Tvůrcům vítězných časopisů a sborníků byly už ceny rozděleny nebo to zaštiťuje ministerstvo školství?

Články dle dataUčitelské listy

Nabídka práce

Česká škola - portál pro ZŠ a SŠ

Česká škola poskytuje svým čtenářům diskusní prostor k vyjádření názorů na školskou problematiku. Tyto příspěvky se nemusí shodovat se stanoviskem redakce České školy a jsou uveřejňovány jako podnět k dalším diskusím.

Obsah článků nemusí vyjadřovat stanovisko redakce nebo vydavatele Albatros Media, a.s.


Všechna práva vyhrazena.

Tento server dodržuje právní předpisy
o ochraně osobních údajů.

ISSN 1213-6018
Licence Creative Commons

Obsah podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Česká republika, pokud není uvedeno jinak nebo nejde-li o tiskové zprávy.WebArchiv - archiv českého webuTyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.