CERMAT: Konzultační semináře

neděle 8. ledna 2012 ·

Konzultační semináře a školení (KOSS) se v minulosti ukázaly velmi účinným informačním i komunikačním nástrojem, a proto CERMAT ve školním roce 2011/2012 rozšiřuje nabídku těchto seminářů určených ředitelům, pedagogickým pracovníkům škol, odborům školství KÚ, případně dalším odborným pracovníkům.

V první polovině listopadu se uskutečnily semináře pro pracovníky odborů školství krajských úřadů. Na ně navázaly semináře určené ředitelům škol a jejich statutárním zástupcům, které probíhaly od 21. 11. do 2. 12. 2011. Oba semináře byly zaměřeny zejména na změny v maturitní zkoušce pro rok 2012, které přinesly novela maturitní vyhlášky a školského zákona. Dostatek času bylo věnováno zodpovídání dotazů. Na přelomu března a dubna 2012 budou pořádány další semináře pro školní maturitní komisaře, na kterých budou účastníci informováni o všech změnách v organizaci a logistice maturitní zkoušky.


V listopadu též proběhl seminář pro školy, ve kterých budou v tomto školním roce žáci maturovat poprvé. Zástupce těchto škol bylo nutné seznámit s celou organizací zkoušky, včetně informací k obsahu všech zkoušek a jejich hodnocení.

Na základě požadavků od vyučujících jsoupro učitele českého jazyka a cizích jazyků, kteří se přímo účastní maturitní zkoušky v roli zkoušejícího ústní zkoušky (ale nejenom pro ně), připraveny od ledna 2012 semináře k prohloubení dovednosti vést ústní zkoušku. Účastníci si zde mohou vyzkoušet vedení zkoušky v praxi. Při nácviku je zohledněno i to, že zkoušející musí nejen zkoušet, ale zároveň také hodnotit.

Prezentace výsledků maturitní zkoušky 2011 za jednotlivé předměty, zhodnocení průběhu maturitní zkoušky a diskuze nad závěry vyplývajícími z výsledků budou obsahem seminářů „Ve světle výsledků MZ 2011“. Cílem bude také probrat zprávy pro školy s výsledky MZ 2011, ukázat si, co se za čísly skrývá, co všechno můžeme z dat vyčíst, co vše nám ukáží, ale také, co nám o našich žácích neřeknou.

Ke stažení:
Přihlášení je možné na webových stránkách stránce Národního institutu dalšího vzdělávání: http://www.nidv.cz/aplikace/prihlasovani/koss.php?operace=koss.

období konání cílová skupina
16. 1. - 15. 4. 2012
KOSS ČJL
 certifikovaní hodnotitelé
 16. 1. - 15. 4. 2012
KOSS cizí jazyky
 certifikovaní hodnotitelé
 1. 2. - 15. 4. 2012
Ve světle výsledků MZ - ČJL
 vyučující z celé ČR
 9. 2. - 16. 2. 2012
Ve světle výsledků MZ - matematika
 vyučující z Prahy a Brna
Konzultační semináře budou probíhat i na podzim 2012.

0 komentářů:

Články dle dataUčitelské listy

Nabídka práce

Česká škola - portál pro ZŠ a SŠ

Česká škola poskytuje svým čtenářům diskusní prostor k vyjádření názorů na školskou problematiku. Tyto příspěvky se nemusí shodovat se stanoviskem redakce České školy a jsou uveřejňovány jako podnět k dalším diskusím.

Obsah článků nemusí vyjadřovat stanovisko redakce nebo vydavatele Albatros Media, a.s.


Všechna práva vyhrazena.

Tento server dodržuje právní předpisy
o ochraně osobních údajů.

ISSN 1213-6018
Licence Creative Commons

Obsah podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Česká republika, pokud není uvedeno jinak nebo nejde-li o tiskové zprávy.WebArchiv - archiv českého webuTyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.