Přečtěte si: Provoz škol stojí statisíce

pátek 2. prosince 2011 ·

Škola na vsi, život na vsi. Tímto pořekadlem, které na venkově platí už dlouhá léta se řídí vedoucí činitelé jednotivých obcí, které mají v letošním roce povolenou výjimku z počtu žáků.

Z článku Jakuba Janáčka v Deník.cz vybíráme:

„Školu musíme udržet, i kdybychom měli zrušit obecní úřad,“ konstatoval s úsměvem starosta Jaroslav Venc z Dolního Města, kde je škola pro první až pátou třídu a obec na ni musí ročně vydat zhruba 600 tisíc.


Asi třičtvrtě milionu korun pak musí doplácet v Malči, kde chodí do školy zhruba 120 dětí. „Podílíme se na tom my a obce, které k nám spádově patří. Kromě toho se však snažíme investovat tak, aby provoz budovy byl do budoucna co nejlevnější,“ uvedl starosta Karel Musílek. Projekty na zateplení školy nebo plynofikaci tak spolknou další miliony korun. „O zrušení ale v žádném případě neuvažujeme,“ upozornil důrazně Musílek.

0 komentářů:

Články dle dataUčitelské listy

Nabídka práce

Česká škola - portál pro ZŠ a SŠ

Česká škola poskytuje svým čtenářům diskusní prostor k vyjádření názorů na školskou problematiku. Tyto příspěvky se nemusí shodovat se stanoviskem redakce České školy a jsou uveřejňovány jako podnět k dalším diskusím.

Obsah článků nemusí vyjadřovat stanovisko redakce nebo vydavatele Albatros Media, a.s.


Všechna práva vyhrazena.

Tento server dodržuje právní předpisy
o ochraně osobních údajů.

ISSN 1213-6018
Licence Creative Commons

Obsah podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Česká republika, pokud není uvedeno jinak nebo nejde-li o tiskové zprávy.WebArchiv - archiv českého webuTyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.