Eva Dobšíková: Děvčata jsou dnes ve škole úspěšnější než chlapci

středa 28. prosince 2011 ·

Průměrně inteligentní, ale hodná dívenka má lepší předpoklady školní úspěšnosti než poněkud inteligentnější, ale vzpurný chlapec. Dobrým žákem v současné době je dívka, která má vhodnější chování. Není ovšem přípustné, aby dnešní pedagogika znevýhodňovala chlapce, protože nejsou tak snadno vychovatelní jako dívky. Chlapce znevýhodňujeme, protože je prostě nechceme mít takové, jací jsou.


Článek naleznete v Učitelských Listech

2 komentářů:

Anonymní řekl(a)...
28. prosince 2011 v 17:14  

Opět stará novinka, pomalu jak lidstvo samo! Lidé se dnes "živí" vším již objeveným a staré podáváají za svůj "objev"

Anonymní řekl(a)...
29. prosince 2011 v 13:46  

Přesně tak. A navíc se va načem školství za 80 let skoro nic nezměnilo. Stačí se podívat na o těchto Vánocích opětovně uvedené filmy: Cesta do hlubin študákovy duše a Marečku podejte mi pero. Teze o učených mlocích je stále platná a informace, že rozhlas je letitý a tudiž nefunguje dobře mne rozesmála jako vždy, protože v naší škole máme i po 40 letech tento rozhlas stále. Lavice jsme měnili loni jinak by byly rovněž stejné.

Články dle dataUčitelské listy

Nabídka práce

Česká škola - portál pro ZŠ a SŠ

Česká škola poskytuje svým čtenářům diskusní prostor k vyjádření názorů na školskou problematiku. Tyto příspěvky se nemusí shodovat se stanoviskem redakce České školy a jsou uveřejňovány jako podnět k dalším diskusím.

Obsah článků nemusí vyjadřovat stanovisko redakce nebo vydavatele Albatros Media, a.s.


Všechna práva vyhrazena.

Tento server dodržuje právní předpisy
o ochraně osobních údajů.

ISSN 1213-6018
Licence Creative Commons

Obsah podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Česká republika, pokud není uvedeno jinak nebo nejde-li o tiskové zprávy.WebArchiv - archiv českého webuTyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.