15. 12.: Kulatý stůl SKAV na téma "V čem pomůže a uškodí nový systém financování českému školství?"

neděle 11. prosince 2011 ·

Cílem kulatého stolu je hledat odpovědi na otázky:

  • Jakým způsobem nový systém financování přispěje ke zlepšování výsledků českých žáků?
  • Jaké by mělo být rozdělení pravomocí mezi ministerstvem a kraji v oblasti financování?
  • Jakým způsobem bude v novém systému financování zohledněna situace venkovských škol?
  • Není stanovení minimálního počtu žáků v rozporu s inkluzívním vzděláváním?
  • Má o platu učitele rozhodovat ředitel?

Pozvaní panelisté:

  • Mgr. Stanislav Kutálek, předseda profesní sekce vedoucích pracovníků a pracovníků přímo řízených organizací, Českomoravská konfederace odborových svazů
  • PhDr. Marcela Štiková, předsedkyně Školské komise, Svaz měst a obcí
  • Mgr. Jaroslava Simonová, Asociace pro domácí vzdělávání, zástupkyně SKAV, o. s.
  • Ing. Marie Pojerová, ředitelka ZŠ Hanspaulka, Praha 6

Poznámka: Účast zástupce MŠMT je v jednání. 

Moderuje: Tomáš Feřtek, EDUin, o.p.s.

Čas a místo: čtvrtek 15. 12. 2011 v 10.00 hodin v aule ZŠ Vodičkova 22, Praha

2 komentářů:

Anonymní řekl(a)...
11. prosince 2011 v 17:18  

Na některé otázky lze odpovědět zrovna i od hranatého stolu.

Nový způsob financování nemá se zlepšováním výsledků českých žáků vůbec nic společného, ba má mnohé společné s tím, že prostě nejsou na školství prachy.

Kraje, které jsou zřizovateli středních škol, si pro ně přihrávají prachy na úkor škol základních. Jinak by přece nebylo možné, aby průměrný plat učitelů na SŠ byl o 2000 Kč vyšší než u učitelů na ZŠ, protože jinak jedou už docela dost let podle stejných platových tabulek. V tom je rozhodně potřeba udělat pořádek.

Systém malotřídek je pro tento stát do budoucna finančně neúnosný. A navíc je nesmysl zachovat malotřídky a rušit druhé stupně na malých úplných základních školách, o čemž se bohužel se zcela vážnou tváří uvažuje.

Inkluzívní vzdělávání tak, jak si ho nahoře představují, by byl opět velmi finančně náročný. Bylo by potřeba zaplatit řádně asistenty pedagogů, protože v současné době pracují za almužnu, a na to opět nejsou prachy.

Ano o platu učitele má rozhodovat "dobrý" ředitel, ale s tím,že je potřeba ho více kontrolovat a pokud se prokáže, že není dobrý,tak je potřeba ho hnát svinským krokem za humna.

Anonymní řekl(a)...
14. prosince 2011 v 17:11  

V ničem.

Články dle dataUčitelské listy

Nabídka práce

Česká škola - portál pro ZŠ a SŠ

Česká škola poskytuje svým čtenářům diskusní prostor k vyjádření názorů na školskou problematiku. Tyto příspěvky se nemusí shodovat se stanoviskem redakce České školy a jsou uveřejňovány jako podnět k dalším diskusím.

Obsah článků nemusí vyjadřovat stanovisko redakce nebo vydavatele Albatros Media, a.s.


Všechna práva vyhrazena.

Tento server dodržuje právní předpisy
o ochraně osobních údajů.

ISSN 1213-6018
Licence Creative Commons

Obsah podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Česká republika, pokud není uvedeno jinak nebo nejde-li o tiskové zprávy.WebArchiv - archiv českého webuTyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.