Přečtěte si: Žádostí o kamery ve školách kvůli šikaně přibývá. Úřad je odmítá

neděle 11. prosince 2011 ·

Ředitelé škol chtějí na studenty na chodbách a v učebnách opět namířit kamery. Mají pocit, že jim digitální zařízení pomohou zkrotit zlobivé žáky. Jenže ochránci práv varují, že je to zásah do soukromí. Úřad pro ochranu osobních údajů tak v poslední době odmítá stále více žádosti škol, které si chtějí kvůli šikaně zaregistrovat kamery.

Z článku Kláry Bílé, Petry Benešové a Pavla Cypricha v Rozhlas.cz vybíráme:

"Důvodem, proč jsme je pořizovali, byl fakt, že do relaxační místnosti jsme nakoupili zařízení zhruba v celkové hodnotě 680 tisíc korun. Takže slouží jako ochrana majetku, s tím, že jsem to diskutovala jak se studentským parlamentem, tak se studentskou radou a všichni jsme byli za jednou, že k ochraně majetku kamery pořídíme," zdůvodňuje své rozhodnutí ředitelka školy Veronika Bartošová.

1 komentářů:

Luděk Blaha řekl(a)...
12. prosince 2011 v 19:40  

Týjo, nějak tomu nerozumím.
1. Není čistě náhodou ochrana zdraví dětí, tělesného i duševního, důležitější, než ochrana soukromí malých agresorů?
2. A jak je to mimo školu? Nemělo by se také více pracovat se zlepšením klimatu celé společnosti?

Články dle dataUčitelské listy

Nabídka práce

Česká škola - portál pro ZŠ a SŠ

Česká škola poskytuje svým čtenářům diskusní prostor k vyjádření názorů na školskou problematiku. Tyto příspěvky se nemusí shodovat se stanoviskem redakce České školy a jsou uveřejňovány jako podnět k dalším diskusím.

Obsah článků nemusí vyjadřovat stanovisko redakce nebo vydavatele Albatros Media, a.s.


Všechna práva vyhrazena.

Tento server dodržuje právní předpisy
o ochraně osobních údajů.

ISSN 1213-6018
Licence Creative Commons

Obsah podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Česká republika, pokud není uvedeno jinak nebo nejde-li o tiskové zprávy.WebArchiv - archiv českého webuTyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.