Přečtěte si: Rušení a obnovování školních osnov stojí daňové poplatníky stamilióny

úterý 1. listopadu 2011 ·

Český učitel si musí připadat jako v Kocourkově. Zrušení osnov na základních a středních školách stálo daňové poplatníky stamilióny korun. Teď se k osnovám, dnes nazývaným standardy, ministr Josef Dobeš (VV) postupně vrací. Za další stamilióny.

Z článku Marka Přibila v Novinky.cz vybíráme:

Zlí jazykové ze strany kantorské veřejnosti často tvrdí, že školství staví srovnávacími zkouškami kočkopsa. Hlavním důvodem je možná to, že spravuje 50 miliard korun v rámci operačního programu Vzdělávání pro konkurenceschopnost, a aby tyto peníze z EU vůbec dokázalo vyčerpat, vymýšlí projekty tohoto typu.

2 komentářů:

Anonymní řekl(a)...
2. listopadu 2011 v 8:23  

Ešvépéčko, to je věda, ministerstvo pokoj nedá: učiteli jen se snaž!
Já mám k tomu jinou pravdu: vědomosti na papíře v hlavy žáků nenandáš!

Anonymní řekl(a)...
2. listopadu 2011 v 10:54  

Zákon z roku 2004, RVP-ŠVP nám vydrželo 2007 - 2011. Není něco špatně ?

Články dle dataUčitelské listy

Nabídka práce

Česká škola - portál pro ZŠ a SŠ

Česká škola poskytuje svým čtenářům diskusní prostor k vyjádření názorů na školskou problematiku. Tyto příspěvky se nemusí shodovat se stanoviskem redakce České školy a jsou uveřejňovány jako podnět k dalším diskusím.

Obsah článků nemusí vyjadřovat stanovisko redakce nebo vydavatele Albatros Media, a.s.


Všechna práva vyhrazena.

Tento server dodržuje právní předpisy
o ochraně osobních údajů.

ISSN 1213-6018
Licence Creative Commons

Obsah podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Česká republika, pokud není uvedeno jinak nebo nejde-li o tiskové zprávy.WebArchiv - archiv českého webuTyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.