Fujitsu pomáhá školám a podnikům snižovat náklady na IT

čtvrtek 25. srpna 2011 ·

Sdílená výpočetní pracoviště optimalizované pro Windows MultiPoint Server 2011, přináší vyšší výkon a flexibilitu za zlomek ceny standardních PC.Společnost Fujitsu představila projekt sdílených pracovišť ve spojení s konceptem Windows MultiPoint Server 2011 od společnosti Microsoft. Jedná se o ideální řešení pro vzdělávací organizace a podniky, které řeší problém jak umožnit přístup k PC co nejvyššímu počtu uživatelů za rozumnou cenu. Sdílené výpočetní pracoviště Fujitsu umožňuje až 20 uživatelům připojit se k jednomu serveru nebo počítači, a to vše za zlomek ceny v porovnání s nákupem jednotlivých počítačů. Server Fujitsu PRIMERGY MX130 a osobní počítač ESPRIMO P700 jsou v současné době optimalizovány pro Windows MultiPoint Server 2011 a nabízí řešení s vysokým výkonem.

Nejnovější studie, zpracovaná společnosti Forrester Consulting, potvrzuje, že vzdělávací instituce po celém světě stále bojují s nedostatkem techniky ve školních třídách. Díky využití konceptu Windows MultiPoint Server se celkové náklady sníží až o 66 procent. Používání menšího počtu hardwaru s sebou nese nižší spotřebu energie a také nižší náklady na údržbu.(1)

Řešení od společnosti Fujitsu si s výše uvedeným problémem poradí a je tak ideální zejména pro školení a vzdělávání v oboru výpočetních technologií. Sdílená pracoviště umožňují přednášejícím a lektorům získat náhled monitoru ze všech aktivních počítačů a dokonce i možnost přiblížení jednotlivých displejů. Další nespornou výhodou je, že přednášející a lektoři mohou sdílet svou pracovní plochu s ostatními uživateli – což se jeví jako vhodný nástroj při výuce a školeních.

Fujitsu nabízí dostatečný výkon, aby mohlo být v provozu až 20 počítačů současně. Organizace si mohou vybrat jako hlavní počítač buď PRIMERGY MX130 nebo ESPRIMO P700. Oba modely disponují předinstalovaným softwarem potřebným pro sdílená pracoviště a jsou navíc optimalizovány přímo na koncept Windows MultiPoint Server 2011. Firmy, které požadují vysoký výkon, by si měly zvolit server PRIMERGY MX130, který disponuje rozšířenou pamětí a pevným diskem s možností upgradu a nepřetržitým provozem.

„Fujitsu umožňuje organizacím, a to i těm s omezeným rozpočtem, využívat sdílená pracoviště bez omezení výkonu. Ani ve chvíli, kdy jsou všechna zařízení v provozu ve stejnou dobu, nedochází ke zpomalení výkonu jednotlivých počítačů. Prostřednictvím sdílených pracovišť nabízíme technologické řešení ideální pro výuku v učebnách. Uživatelské prostředí je u sdílených pracovišť stejné jako u standardních PC, ale za zlomek ceny,“ říká Kateřina Hažmuková, Channel Sales Manager společnosti Fujitsu Technology Solutions.

„Učitelé a správci výpočetní techniky na jednu stranu čelí tvrdé realitě kolem rozpočtových omezení, na druhou stranu jsou pevně rozhodnuti zajistit uživatelům přístup k technologiím, které podporují rozvoj studentů. Odpovědí na tyto dvě, na první pohled neslučitelné podmínky, je hardware Fujitsu využívající Windows MultiPoint Server 2011, který zvyšuje přístup k technologiím a současně pomáhá snížit náklady,“ říká Chris Phillips, Generální ředitel Divize serverů a řešení Windows společnosti Microsoft.

Vícenásobné pracoviště od společnosti Fujitsu je v současné doby v prodeji v celém regionu CEMEA & I (Střední a východní Evropa, Střední východ, Afrika a Indie). Ceny se liší podle specifikace a země.

Poznámky:
(1) Citováno ze studie „Celkový ekonomický dopad projektu Windows MultiPoint Server 2011 od společnosti Microsoft“ provedené společností Forrester Consulting v dubnu 2011.


0 komentářů:

Články dle dataUčitelské listy

Nabídka práce

Česká škola - portál pro ZŠ a SŠ

Česká škola poskytuje svým čtenářům diskusní prostor k vyjádření názorů na školskou problematiku. Tyto příspěvky se nemusí shodovat se stanoviskem redakce České školy a jsou uveřejňovány jako podnět k dalším diskusím.

Obsah článků nemusí vyjadřovat stanovisko redakce nebo vydavatele Albatros Media, a.s.


Všechna práva vyhrazena.

Tento server dodržuje právní předpisy
o ochraně osobních údajů.

ISSN 1213-6018
Licence Creative Commons

Obsah podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Česká republika, pokud není uvedeno jinak nebo nejde-li o tiskové zprávy.WebArchiv - archiv českého webuTyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.