Zrušení Projektu internetizace knihoven

úterý 19. července 2011 ·

Svaz knihovníků a informačních pracovníků ČR zveřejnil dopis z 1. července 2011, který byl adresován předsedovi vlády ČR, ministrovi kultury a ministrovi vnitra ve věci zrušení Projektu internetizace knihoven, poslední dosud podporované součásti Státní informační politiky ve vzdělávání.

V současné době běží připomínkové řízení k návrhu ministerstva vnitra na zrušení PIK k 31. 7. 2011 (viz materiál dále). V uvedeném materiálu jsou uváděny nepravdivé údaje o tom, že ministerstvo kultury v minulosti znemožnilo převod kompetencí k PIK do své kompetence. Naopak to bylo právě ministerstvo vnitra, které vždy v závěrečné fázi nepředložilo hotový materiál do vlády. Bylo tak znemožněno zefektivnění a zlevnění celého projektu.

Pokud zrušení PIK bude vládou schváleno k 1. srpnu 2011,  mělo by zůstat bez připojení k internetu celkem 3441 knihoven, z toho 483 knihoven působí v lokalitách, kde není dostupná vhodná infrastruktura. Tyto knihovny jsou připojeny satelitem. Dopady v jednotlivých krajích budou různé, viz počty knihoven připojených v krajích:

Jihomoravský    398
Jihočeský       466
Pardubický      180
Královehradecký 206
Vysočina        298
Karlovarský     103
Liberecký       180
Olomoucký       296
Plzeňský        303
Středočeský     268
Moravskoslezský 274
Ústecký 191
Zlínský 200

CELKEM  3441

Předpokládané náklady na rok 2011 jsou 98,5 milionu Kč.
Materiál s názvem „Ukončení Projektu internetizace knihoven“, který zpracovalo Ministerstvo vnitra z 14. července 2011:
3 komentářů:

Anonymní řekl(a)...
19. července 2011 v 19:24  

Když to nikdo nehradí školám, tak proč to mají knihovny tak dlouho zadara?

Anonymní řekl(a)...
20. července 2011 v 23:50  

a bude hůř ! Šetřit se musí.

Anonymní řekl(a)...
1. února 2012 v 13:37  

protože to mají stanoveno zákonem, paní učitelko.

§4 odst. 1 d) zákona č. 257/2001 Sb.

Bodejď by ty děti něco uměly, když se ani kantor neorientuje v textu.

Články dle dataUčitelské listy

Nabídka práce

Česká škola - portál pro ZŠ a SŠ

Česká škola poskytuje svým čtenářům diskusní prostor k vyjádření názorů na školskou problematiku. Tyto příspěvky se nemusí shodovat se stanoviskem redakce České školy a jsou uveřejňovány jako podnět k dalším diskusím.

Obsah článků nemusí vyjadřovat stanovisko redakce nebo vydavatele Albatros Media, a.s.


Všechna práva vyhrazena.

Tento server dodržuje právní předpisy
o ochraně osobních údajů.

ISSN 1213-6018
Licence Creative Commons

Obsah podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Česká republika, pokud není uvedeno jinak nebo nejde-li o tiskové zprávy.WebArchiv - archiv českého webuTyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.