Výsledky české části mezinárodního projektu SAHA

pátek 22. července 2011 ·

Dílčí zpráva dotazníkového výzkumu „Rizikové faktory školního, zdravotního a sociálního vývoje mládeže“ spadá do mezinárodního výzkumného projektu SAHA (The Social And Health Assessment). Kromě výzkumné činnosti nabízí SAHA i výcvik v oblasti duševního zdraví dětí a mládeže, vědecké poznatky jsou využity při tvorbě politických a preventivních programů. Výzkumná zpráva se zaměřila na analýzu rizikového chování a protektivních faktorů mladistvých z městských oblastí. Soubor respondentů s celkovým počtem 4980 reprezentuje adolescentní populaci v městských oblastech všech krajských měst v ČR. Zkoumané tématické okruhy se týkaly demografických údajů, školy, rodiny, religiozity, vztahu rodiče a dítěte, volného času, výchovy, postojů adolescentů k násilí a drogám, zkoumána byla také škála antisociálního a prosociálního chování, užívání návykových látek a sexuální chování.

0 komentářů:

Články dle dataUčitelské listy

Nabídka práce

Česká škola - portál pro ZŠ a SŠ

Česká škola poskytuje svým čtenářům diskusní prostor k vyjádření názorů na školskou problematiku. Tyto příspěvky se nemusí shodovat se stanoviskem redakce České školy a jsou uveřejňovány jako podnět k dalším diskusím.

Obsah článků nemusí vyjadřovat stanovisko redakce nebo vydavatele Albatros Media, a.s.


Všechna práva vyhrazena.

Tento server dodržuje právní předpisy
o ochraně osobních údajů.

ISSN 1213-6018
Licence Creative Commons

Obsah podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Česká republika, pokud není uvedeno jinak nebo nejde-li o tiskové zprávy.WebArchiv - archiv českého webuTyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.