Ministerstvu školství zůstane celá alokace OP VK – k žádnému přesunu finančních prostředků nedojde

pátek 22. července 2011 ·

Česká vláda na svém zasedání 20. července 2011 rozhodla o tom, že ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy nepřijde ani o korunu z alokace Operačního programu Vzdělávání pro konkurenceschopnost. Vláda se po diskusi přiklonila k variantě, která znamená, že MŠMT vyčerpá celou alokaci v rámci svých projektů.Podle jednoho z návrhů přitom mělo dojít k přesunu 2,2 miliardy korun z MŠMT na Ministerstvo práce a sociálních věcí. Tyto peníze by byly následně použity na rekvalifikace a další vzdělávání pod hlavičkou MPSV. Ministerstvu školství se podařilo vládu přesvědčit a tuto částku uhájit tak, aby zůstala v gesci tohoto úřadu. Peníze jsou z tzv. Prioritní osy 3 Operačního programu Vzdělávání pro konkurenceschopnost, která je určena na další vzdělávání občanů.

„Jsem nesmírně rád, že celý balík peněz zůstane ve správě ministerstva školství. V nejbližší době tak můžeme vyhlásit nové výzvy v oblasti dalšího vzdělávání,“ doplnil ministr školství Josef Dobeš.

„Vláda se přiklonila k názoru, že MŠMT v posledních měsících potvrdilo pokrok v čerpání, což je také názor Evropské komise. Proto jsem rád, že můžeme v naší započaté práci pokračovat a nabídnout občanům České republiky další vzdělávání, na které je třetí osa zaměřena," sdělil 1. náměstek ministra Jakub Hodinář.

0 komentářů:

Články dle dataUčitelské listy

Nabídka práce

Česká škola - portál pro ZŠ a SŠ

Česká škola poskytuje svým čtenářům diskusní prostor k vyjádření názorů na školskou problematiku. Tyto příspěvky se nemusí shodovat se stanoviskem redakce České školy a jsou uveřejňovány jako podnět k dalším diskusím.

Obsah článků nemusí vyjadřovat stanovisko redakce nebo vydavatele Albatros Media, a.s.


Všechna práva vyhrazena.

Tento server dodržuje právní předpisy
o ochraně osobních údajů.

ISSN 1213-6018
Licence Creative Commons

Obsah podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Česká republika, pokud není uvedeno jinak nebo nejde-li o tiskové zprávy.WebArchiv - archiv českého webuTyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.