Přečtěte si: Zmatky okolo maturit nekončí. Studenti nevědí, z čeho je čeká zkouška

neděle 17. července 2011 ·

Studenti, které v příštím roce čekají maturity, a stejně tak střední školy se zřejmě až na poslední chvíli dovědí, jak se vlastně bude maturovat. Za zmatek mohou politici, kteří se handrkují, jestli bude zkouška z cizího jazyka povinná už v následujícím školním roce, nebo až o rok či dva později.

Z článku Josefa Kopeckého v iDNES.cz vybíráme:

"Dvoustupňová maturita není to pravé ořechové. Nižší úroveň je velmi jednoduchá, velmi nenáročná a například u studentů na gymnáziích by vůbec neměla existovat. Naopak na některých školách odborných, jako jsou odborná učiliště s maturitou, může být ta náročnější úroveň až příliš obtížná," kritizoval to poslanec ČSSD Ivan Ohlídal. Podle Annny Putnové z TOP 09 by jednotná státní maturita měla spočívat v písemném, didaktickém testu a ústní zkouška by vypadala podle představ škol.

1 komentářů:

Puďa řekl(a)...
18. července 2011 v 23:56  

Já už si zvykl. Jsem schopen operativně měnit, upravovat, přizpůsobovat. Vždyť škola je základ života - poslední dobou tedy spíš pro personál než pro klienty...

Články dle dataUčitelské listy

Nabídka práce

Česká škola - portál pro ZŠ a SŠ

Česká škola poskytuje svým čtenářům diskusní prostor k vyjádření názorů na školskou problematiku. Tyto příspěvky se nemusí shodovat se stanoviskem redakce České školy a jsou uveřejňovány jako podnět k dalším diskusím.

Obsah článků nemusí vyjadřovat stanovisko redakce nebo vydavatele Albatros Media, a.s.


Všechna práva vyhrazena.

Tento server dodržuje právní předpisy
o ochraně osobních údajů.

ISSN 1213-6018
Licence Creative Commons

Obsah podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Česká republika, pokud není uvedeno jinak nebo nejde-li o tiskové zprávy.WebArchiv - archiv českého webuTyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.