Přečtěte si: Učňáky žákům vnucovat nemůžeme, říká ředitel základní školy v Berouně

neděle 17. července 2011 ·

Poslední dobou se i z nejvyšších kruhů ozývají hlasy volající po návratu dětí na odborné školy a učiliště. O této otázce, o volbě budoucího povolání, šikaně a dalších tématech českého školství jsme debatovali s Mgr. Antonínem Leopoldem, zkušeným pedagogem a dlouholetým ředitelem základní školy v Berouně.

Z rozhovoru Evy Guia s ředitelem ZŠ Antonínem Leopoldem vybíráme:

V současné době se nadbytečně hromadí absolventi některých oborů, zatímco v jiných profesích je kvalifikovaných osob nedostatek. Snažíte se žáky orientovat tak, aby na to pamatovali při výběru střední školy?


Žáci jsou o tom informováni, škola pořádá pravidelné setkání rodičů žáků devátých tříd s pracovníkem úřadu práce a pravidelně navštěvujeme burzu škol (Burza středních škol a učilišť, pozn. aut.). Máme tu výchovnou poradkyni, žáci dělají testy Scio, kde mohou zjistit svoji úroveň. Snažíme se žákům vysvětlit, že vystudovat gymnázium a potom vysokou školu je výborné. Musí ale počítat s tím, že se třeba budou muset živit rukama.

0 komentářů:

Články dle dataUčitelské listy

Nabídka práce

Česká škola - portál pro ZŠ a SŠ

Česká škola poskytuje svým čtenářům diskusní prostor k vyjádření názorů na školskou problematiku. Tyto příspěvky se nemusí shodovat se stanoviskem redakce České školy a jsou uveřejňovány jako podnět k dalším diskusím.

Obsah článků nemusí vyjadřovat stanovisko redakce nebo vydavatele Albatros Media, a.s.


Všechna práva vyhrazena.

Tento server dodržuje právní předpisy
o ochraně osobních údajů.

ISSN 1213-6018
Licence Creative Commons

Obsah podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Česká republika, pokud není uvedeno jinak nebo nejde-li o tiskové zprávy.WebArchiv - archiv českého webuTyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.