Přečtěte si: Plošné testování žáků je špatné. Dobeš neví, co chce. Zlobí se komentátor

neděle 17. července 2011 ·

Komentátor Lidových novin Tomáš Němeček hodnotí záměr ministerstva školství plošně testovat základní školy. Říká, že opakuje slovenskou chybu, ze které by se mělo spíše poučit.

Z článku v ParlamentníListy.cz vybíráme:

„Od Dobešových slov neuplynul rok a už se mají podle testů rozdělovat peníze!" upozorňuje Němeček. „Uvažujeme o tom, jak motivovat školy," svěřil se LN Dobešův náměstek Ladislav Němec.


„Pokud budou na výsledcích testů školy finančně závislé, bude je to hlavně spolehlivě motivovat, aby se zbavili žáků, kteří kazí výsledky," hodnotí snahu ministerstva komentátor.


„Navíc na jednu stranu chce Dobeš testovat plošně a vytvořit konkurenční tlak, na druhou stranu chce výsledky tajit," upozorňuje na nesrovnalosti Němeček a dodává, že sám ministr v tom má trochu hokej.

3 komentářů:

Anonymní řekl(a)...
18. července 2011 v 10:00  

On v tom pan ministr ani tak nemá hokej, jako to spíš pro něj vůbec není důležité. A je buď tak hloupý, nebo tak jistý si v kramflecích, nejspíš oboje, že to klidně dá najevo tím, že o věcech ve školství podstatných (tedy alespoň pro zbývající idealisty) plácá, co ho zrovna napadne.

Jsou daleko důležitější věci, kterými se ve skutečnosti soustavně zabývá. Souhrnně řečeno, jak co nejlépe a nejrychleji přelít co nejvíce peněz ze školství do těch správných kapes.

Zen řekl(a)...
20. července 2011 v 23:47  

Zajiste nam poskytnete prehrsel prikladu onoho prelevani penez do spravnych kapes, ktere pan ministr inicioval :-)

Jen bych prosil, abyste laskave vynechal statni maturity - i mirne retardovanemu snad dojde, ze tahle kauza bezi uz hezkych par let a tenhle pan ministr ji jen zdedil.

Anonymní řekl(a)...
21. července 2011 v 7:33  

Asi jste byl dlouho na dovolené, takže jste ještě nezjistil, že:
1. peníze z EU na inkluze budou utraceny za analýzy;
2. plošné testování (standardy už byly vydány, testovat se začíná na podzim)také musí někdo připravit, logisticky zajistit apod., takže v tom se protočí peněz víc než u maturity;
3. když už jsme u těch maturit - nikde jsem neviděla ani ukázku ze smlouvy, která by byla nevypověditelná, s podpisem bývalého úředníka. Pokud existuje, ať ji pan Dobeš ukáže a dotyčný je pohnán k odpovědnosti.

Články dle dataUčitelské listy

Nabídka práce

Česká škola - portál pro ZŠ a SŠ

Česká škola poskytuje svým čtenářům diskusní prostor k vyjádření názorů na školskou problematiku. Tyto příspěvky se nemusí shodovat se stanoviskem redakce České školy a jsou uveřejňovány jako podnět k dalším diskusím.

Obsah článků nemusí vyjadřovat stanovisko redakce nebo vydavatele Albatros Media, a.s.


Všechna práva vyhrazena.

Tento server dodržuje právní předpisy
o ochraně osobních údajů.

ISSN 1213-6018
Licence Creative Commons

Obsah podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Česká republika, pokud není uvedeno jinak nebo nejde-li o tiskové zprávy.WebArchiv - archiv českého webuTyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.