Logická olympiáda 2011

pátek 22. července 2011 ·

Logická olympiáda je soutěž založená na logických úlohách, jejichž řešení vyžaduje samostatný a kreativní přístup, pořádaná Mensou České republiky. Nerozhodují zde naučené znalosti, ale schopnost samostatného uvažování a pohotového rozhodování. Logická olympiáda je svým pojetím unikátní soutěží, protože se nejedná se o znalostní soutěž, ale o soutěž rozvíjející především schopnost samostatného logického uvažování.

  • Soutěž je vyhlášena pro tří kategorie:
Kategorie A: žáci prvního stupně základních škol (1. – 5. třída). Patronem této kategorie je server pro děti Alík.cz 
Kategorie B: žáci druhého stupně základních škol (6. – 9. třída a odpovídající ročníky víceletých gymnázií, tj. první dva ročníky u šestiletých gymnázií nebo první čtyři ročníky u osmiletých gymnázií). Patronem i této kategorie je server pro děti Alík.cz.                     
Kategorie C: studenti všech druhů středních škol, v případě víceletých gymnázií poslední 4 ročníky studia. Soutěže se mohou zúčastnit pouze studenti denního studia SŠ. Maximální věk studenta je omezen na 20 let.  
  • Harmonogram soutěže:
 1. srpna 2011 - 30. září 2011 - registrace soutěžících a škol 
  Nominační kolo pro
  kategorii A: žáci prvního stupně základních škol  ve dnech 1. – 4. října 2011,
  kategorii B: žáci druhého stupně základních škol ve dnech 5. – 8. října 2011
  kategorii C: studenti všech druhů středních škol ve dnech 9. – 12.  října 2011
  V nominačním kole soutěžící vyplní krátký on-line test a nejlepší řešitelé postoupí do krajských kol.
  4. listopadu 2011: krajská kola
  V tento den proběhnou ve všech krajích prezenční krajská kola. Nejlepší řešitelé postoupí do finále.

  21. nebo 28. listopadu 2011: finále v Poslanecké sněmovně Parlamentu České republiky 
  •  Podrobná pravidla soutěže naleznete zde

0 komentářů:

Články dle dataUčitelské listy

Nabídka práce

Česká škola - portál pro ZŠ a SŠ

Česká škola poskytuje svým čtenářům diskusní prostor k vyjádření názorů na školskou problematiku. Tyto příspěvky se nemusí shodovat se stanoviskem redakce České školy a jsou uveřejňovány jako podnět k dalším diskusím.

Obsah článků nemusí vyjadřovat stanovisko redakce nebo vydavatele Albatros Media, a.s.


Všechna práva vyhrazena.

Tento server dodržuje právní předpisy
o ochraně osobních údajů.

ISSN 1213-6018
Licence Creative Commons

Obsah podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Česká republika, pokud není uvedeno jinak nebo nejde-li o tiskové zprávy.WebArchiv - archiv českého webuTyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.