Přečtěte si: Stres: žáci musí čekat na výsledky

pondělí 20. června 2011 ·

Školám vadí na státních maturitách hlavně administrativní zátěž, studentům otázky.


Z článku Kateřiny Nimrichtrové v Deník.cz vybíráme:

„Nechci obtěžovat veřejnost se stížností na gigantickou administrativní náročnost maturity, je úkolem odborných institucí pod koordinací MŠMT, aby zajistily rozumnější a účelnější průběh celého procesu, bude tak zároveň i levnější a kratší. Ale to, co již po několikátý rok prožívají učitelé základních a středních škol v rámci celé školské reformy, je přetížení naprosto neuvěřitelných rozměrů, kde se ve finále a pod horami formulářů zcela ztratí žák a původní smysl - totiž kvalitně a zajímavě učit, s kvalitními výsledky,“ shrnula svoje dojmy ze státních maturit ředitelka TSG Markéta Švadlenová.

Samotnou myšlenku státních maturit však ředitelé hodnotí pozitivně. I ředitel táborské průmyslovky Marcel Gause: „Ať má na státní maturity kdokoli jakýkoli názor, jedno je nezpochybnitelné: nastavily všem stejnou laťku.“

0 komentářů:

Články dle dataUčitelské listy

Nabídka práce

Česká škola - portál pro ZŠ a SŠ

Česká škola poskytuje svým čtenářům diskusní prostor k vyjádření názorů na školskou problematiku. Tyto příspěvky se nemusí shodovat se stanoviskem redakce České školy a jsou uveřejňovány jako podnět k dalším diskusím.

Obsah článků nemusí vyjadřovat stanovisko redakce nebo vydavatele Albatros Media, a.s.


Všechna práva vyhrazena.

Tento server dodržuje právní předpisy
o ochraně osobních údajů.

ISSN 1213-6018
Licence Creative Commons

Obsah podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Česká republika, pokud není uvedeno jinak nebo nejde-li o tiskové zprávy.WebArchiv - archiv českého webuTyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.