Přečtěte si: Ministr Dobeš: V příštím roce bude státní maturita jednodušší a přátelštější

sobota 4. června 2011 ·

Poděkování ministra školství, mládeže a tělovýchovy za práci při zajištění státních maturit.

Z textu ministra Josefa Dobeše v Parlamentních listech vybíráme:

Pokud jsem chtěl po 14 letech teoretizování vdechnout jednotné státní maturitě život, musel jsem přijmout i tuto její nedokonalou podobu. Garantuji Vám však, že v příštím roce bude státní maturita jednodušší a přátelštější.


Zároveň vím, že Vaše komunikace s organizací Cermat a ministerstvem nebyla vždy jednoduchá. Já za sebe jsem se Vám snažil vycházet maximálně vstříc a komunikovat s Vámi při svých cestách po školách v regionech ČR. Právě tato setkání mi dávají naději, že náročný, ale velice důležitý projekt společně zvládneme.

6 komentářů:

Luděk Blaha řekl(a)...
4. června 2011 v 22:00  

tato setkání mi dávají naději, že náročný, ale velice důležitý projekt společně zvládneme

Tak přísáháme!

Škoda jen, že se pan ministr zatím na kus řeči nezastavil.
Takhle mi nezbývá, než se s projevy dráždivého tračníku nějak vyrovnat sám.

Simona CARCY řekl(a)...
4. června 2011 v 23:11  

Pan ministr ocividne netusi, co rika. Zmenit soucasnou podobu maturity na odlehceny paskvil tak, aby to melo smysl, neni mozne. Zejmena to neni mozne do konce rijna. Co pan ministr do rijna neudela (nikoli co nerekne), to proste v pristim rocniku nebude. Tak vyhrnout rukavy a hura do osekavani. Pomuzou taky trochu, pane Klaus!

Anonymní řekl(a)...
5. června 2011 v 12:39  

JO,jo to bude muset Josef vysvětlit především těm 25 000 - 30 000 neudělavších ! VV pro ně nebude volitelná strana.

Anonymní řekl(a)...
5. června 2011 v 14:23  

"...v příštím roce bude státní maturita jednodušší a přátelštější."

A proč, proboha?! Co kdyby v příštím roce raději státní maturita alespoň trochu garantovala, že absolvent školy něco málo dovede, třeba, přinejmenším, v cizím jazyce a v počtech?

No, snad už bude příští rok touto dobou Malý Bobeš opět chodit v base s pendrekem u pasu....(raději bych ho ale vidět v base na druhé straně mříží).

Petr S.

Anonymní řekl(a)...
5. června 2011 v 14:55  

A proč, proboha?!

Třeba proto, aby na jednoho maturanta nepřipadalo zhruba 100 listů A4 na byrokratické úkony. A to v těch 100 listech není zadání písemek a testů.

Anonymní řekl(a)...
5. června 2011 v 21:09  

5. června 2011 14:55
Myslím, že zrovna o těch 100 listů Bobešovi vůbec nešlo. Myslím, že ani Bobeš sám neví, o co mu šlo.

Spíš šlo jen o to, že se ta potroublá věta (dle jeho názoru geniální) vyjímala v médyjích...

etr S.P

Články dle dataUčitelské listy

Nabídka práce

Česká škola - portál pro ZŠ a SŠ

Česká škola poskytuje svým čtenářům diskusní prostor k vyjádření názorů na školskou problematiku. Tyto příspěvky se nemusí shodovat se stanoviskem redakce České školy a jsou uveřejňovány jako podnět k dalším diskusím.

Obsah článků nemusí vyjadřovat stanovisko redakce nebo vydavatele Albatros Media, a.s.


Všechna práva vyhrazena.

Tento server dodržuje právní předpisy
o ochraně osobních údajů.

ISSN 1213-6018
Licence Creative Commons

Obsah podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Česká republika, pokud není uvedeno jinak nebo nejde-li o tiskové zprávy.WebArchiv - archiv českého webuTyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.