Na internet unikl už druhý maturitní test, tentokrát z angličtiny

čtvrtek 2. června 2011 ·

Mediální ohlas ve Zprávách Google na další "únik" maturitního testu.

Na web unikl už i test z angličtiny, maturant ho vyfotil mobilem

iDNES.cz - ‎1.6.2011‎
Po testech z češtiny se na internetu objevila i část maturitních testů z angličtiny. Cermat, který státní maturity zajišťuje, iv tomto případě zná konkrétního viníka. Jedná se o studenta, jeho totožnost ale nechce zveřejnit. Cermat také žádá po spolku ...

Cermat chce, aby z webu zmizely uniklé maturitní testy

České noviny - ‎1.6.2011‎
Praha - Centrum pro maturity Cermat chce, aby spolek Eduin odstranil ze svého webu uniklý maturitní test. Jde prý o porušení autorských práv, šéf centra Pavel Zelený ČTK řekl, že zvažují podání trestního oznámení. Test z češtiny se psal v pondělí, ...

Další maturitní test unikl na internet, tentokrát z angličtiny

Český rozhlas - ‎1.6.2011‎
Na internet unikl už druhý maturitní test. Po češtině se tam objevila angličtina. Ministerstvo školství ví, kdo oba testy na síti zveřejnil, a chystá právní kroky. Oba testy se na internetu objevily až po zkouškách. Písemnou maturitu z češtiny dělali ...

Od státních maturit unikl na internet další test. Tentokrát z ...

iHNed.cz - ‎1.6.2011‎
Státní maturitní zkoušky, které zajišťuje společnost CERMAT, provází komplikace. Na veřejnost unikl další z testů pro studenty. Po českém jazyce si mohli zájemci na internetu stáhnout i otázky z angličtiny. Po češtině se na internetu objevila i ...

Na web unikl maturitní test z češtiny. CERMAT podává trestní oznámení

Český rozhlas - ‎31.5.2011‎
Na internet se dostal maturitní test z češtiny, který studenti psali teprve včera. Na svůj web ho vyvěsila společnost EDUin. Ministerstvo školství přitom testy nechce zveřejnit kvůli autorským právům CERMAT a také kvůli tomu, že by se v budoucnu mohly ...

Na internet uniklo zadání maturitního testu psaného v pondělí

České noviny - ‎31.5.2011‎
Praha - Na internet unikl maturitní test z češtiny, který studenti psali v pondělí. Ministerstvo školství přitom testy nechce zveřejnit kvůli autorským právům. Centrum pro přípravu maturit CERMAT zvažuje, že by kvůli úniku zadání podalo trestní ...

Zadání maturit uniklo na web, Dobeš odstoupit nehodlá

Aktuálně.cz - ‎31.5.2011‎
Praha - Jen několik hodin poté, co ministr školství Josef Dobeš (VV) s vážným výrazem ve tváři tvrdil, že státní písemné maturity jsou zajištěny "jako dokumenty v Pentagonu", uniklo zadání jednotných testů z českého jazyka na internet. ...

ÚNIK MATURITNÍCH TESTŮ NA INTERNET! Jde o studenta, nebo učitele?!

tn.cz - ‎31.5.2011‎
Maturitní testy z češtiny, které studenti psali v pondělí, se dostaly na internet. Cermat, který maturity zajišťuje, podá kvůli tomu trestní oznámení. Představitelé Cermatu už pachatele znají, odmítají ale říci, kdo za únikem maturitních testů z ...

Na web unikl maturitní test z češtiny. Cermat viníka zná, ale tají ho

iDNES.cz - ‎31.5.2011‎
Na internet se dostaly testy z češtiny, které v pondělí studenti psali v rámci státních maturit. Společnost Cermat, která maturity zajišťuje, kvůli tomu podá trestní oznámení. Pachatele už zná, odmítá však uvést, zda se jedná o studenta, nebo učitele. ...

Uniklo zadání maturit

Haló Noviny - ‎1.6.2011‎
»Subtilní model s kaskádovitě spadající látkou pod výstřihem měkce kopíruje křivky postavy a podtrhuje její ženskost,« stojí např. v jedné z češtinářských úloh PRAHA - Na internet unikl maturitní test z češtiny, který studenti psali v pondělí. ...

Unikly testy z češtiny, vynesl je student nebo učitel?

Blesk.cz - ‎31.5.2011‎
Dnes 10:52Ministr Josef Dobeš si musí přiznat, že projekt státní maturita selhává. Na internet opět unikly testy. Tentokrát se jedná o otázky z českého jazyka. Totožnost viníka je prý známa, ale společnost Cermat ho prozradit nechce. ...

Na internet unikl už druhý maturitní test, tentokrát z angličtiny

České noviny - ‎1.6.2011‎
Praha - Na internet v úterý unikl už druhý maturitní test, po češtině je to tentokrát angličtina. Kdo test z anglického jazyka na internet pustil, se už ví, řekl dnes rádiu Impuls mluvčí Centra pro přípravu maturit Cermat Petr Habáň. ...

3 komentářů:

Anonymní řekl(a)...
3. června 2011 v 8:41  

Nutno podotknout, že testy neunikly pochybením CERMATu. Test "vynesl" učitel nebo se přestupku dopustil student, který v době zkoušky používal mobil. Tím byla porušena dohodnutá pravidla. Jak tristní. Ale tak už to v tomto státě chodí...

Anonymní řekl(a)...
3. června 2011 v 8:51  

Opravdu, jak tristní situace... - situace, kdy si student nemůže ověřit, zda jeho hodnocení u maturity je správné. Utajování testů nemá racionální podklad. Právo studenta na ověření výsledku nejen maturitní, ale jakékoli zkoušky je zcela jistě morálně a mělo by být i zákonně nadřazeno strachu Cermatu z toho, že zveřejněním testů se ukáže, jaká je kvalita testů a jaká je kvalita vyhodnocení testů.

Anonymní řekl(a)...
3. června 2011 v 21:13  

Ale test z matematiky včetně oficiálních výsledků už z CERMATU utekl a nutno říct, že to už je jejich chyba
http://www.uloz.to/9216580/maturita-matematika-nizsi-uroven-2011-pdf

Články dle dataUčitelské listy

Nabídka práce

Česká škola - portál pro ZŠ a SŠ

Česká škola poskytuje svým čtenářům diskusní prostor k vyjádření názorů na školskou problematiku. Tyto příspěvky se nemusí shodovat se stanoviskem redakce České školy a jsou uveřejňovány jako podnět k dalším diskusím.

Obsah článků nemusí vyjadřovat stanovisko redakce nebo vydavatele Albatros Media, a.s.


Všechna práva vyhrazena.

Tento server dodržuje právní předpisy
o ochraně osobních údajů.

ISSN 1213-6018
Licence Creative Commons

Obsah podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Česká republika, pokud není uvedeno jinak nebo nejde-li o tiskové zprávy.WebArchiv - archiv českého webuTyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.