25.-28. 7.: Letní škola činnostního učení fyzice

čtvrtek 2. června 2011 ·

Tvořivá škola zve učitele fyziky základních škol na Letní školu činnostního učení fyzice v 6. a 7. ročníku.


Termín: 25. – 28.7. 2011

Místo: 3. ZŠ Kolín, Prokopa Velikého 633

Letní škola je zaměřena na seznámení s praktickými metodami a postupy učení. Předkládá možnost sdílení a aktivního odpočinku všem učitelům fyziky působícím na ZŠ.  

Cílem letní školy je seznámit účastníky se souborem jednoduchých a velmi praktických žákovských i demonstračních pokusů a pomůcek z dílny Tvořivé školy a firmy Ariane schola. Představíme Vám také nové názorné a praktické učebnice a pracovní sešity vytvořené ve spolupráci s Asociací mladých debrujárů, které umožňují žákům objevovat a chápat učivo fyziky aniž by se museli učit definice a vzorce zpaměti.
Lektorem kurzu je dlouholetý  učitel fyziky Mgr. Oldřich Keltner, jehož schopnost aktivně  zapojit žáky (i účastníky kurzů) do výuky fyziky je účastníky hodnocena jako strhující.

Letní škola předkládá:

  • zkušenosti úspěšných učitelů z praxe
  • konkrétní postupy umožňující aktivní zapojení všech žáků do výuky
  • dostupné učební materiály pro činnostní učení
  • individualizaci, diferenciaci, mezipředmětové vztahy, hodnocení
  • praktickou náplň ŠVP

Letní škola je fakturována předem. Kurzovné pokrývá reálné náklady – metodické materiály, ubytování, plnou penzi a honorář lektorů.

Kurz je akreditován v systému DVPP MŠMT ČR pod Č.j.: 25807/2010-25-643.

Více informací naleznete na: http://www.tvorivaskola.cz/index.php?obsah=zprava.php&zaznam=279

0 komentářů:

Články dle dataUčitelské listy

Nabídka práce

Česká škola - portál pro ZŠ a SŠ

Česká škola poskytuje svým čtenářům diskusní prostor k vyjádření názorů na školskou problematiku. Tyto příspěvky se nemusí shodovat se stanoviskem redakce České školy a jsou uveřejňovány jako podnět k dalším diskusím.

Obsah článků nemusí vyjadřovat stanovisko redakce nebo vydavatele Albatros Media, a.s.


Všechna práva vyhrazena.

Tento server dodržuje právní předpisy
o ochraně osobních údajů.

ISSN 1213-6018
Licence Creative Commons

Obsah podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Česká republika, pokud není uvedeno jinak nebo nejde-li o tiskové zprávy.WebArchiv - archiv českého webuTyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.