7. 6.: Seminář Ve školce to zvládnou - Jak pracovat s dětmi ze sociálně vyloučeného prostředí

středa 18. května 2011 ·

Společnost Člověk v tísni (Programy sociální integrace) pořádá celodenní seminář pro pedagogy mateřských škol zaměřený na specifika předškolního vzdělávání sociálně znevýhodněných dětí. Seminář se koná v úterý 7. 6. 2011 v prostorách Pedagogicko-psychologické poradny v Plzni.

Seminář se zaměří mj. na tato témata:

  • Socializace v prostředí sociálního vyloučení a specifika výchovy dětí v sociálně vyloučeném prostředí 
  • Příčiny selhávání dětí ze sociálně vyloučených lokalit ve školním prostředí 
  • Role pedagogických pracovníků předškolního vzdělávání při integraci dětí ze sociálně vyloučených lokalit 
  • Práce s dětmi v alternativních předškolních klubech 

Lektoři: Mgr. Tomáš Hirt, PhD., Mgr. Karolína Hrubá

Podrobnosti o semináři naleznete v pozvánce níže. Přihlášku společně s doplňujícími informacemi získáte na adrese: martina.francuchova@clovekvtisni.cz.

Podrobnosti na Varianty.cz.

2 komentářů:

Anonymní řekl(a)...
18. května 2011 v 21:39  

Můj kolega včera přišel o peněženku s doklady. Chytili jsme žáky ze sociálně znevýhodněného prostředí. Na otázku, proč kradli odpověděli - no přeci na cíga a trávu ! Tím jsem jen chtěl říci, že nestačí měnit děcka, nutné je změnit jejich rodiče. Oni ty peníze kradli pro své rodiče. Je to již 500 let uzavřený kruh a to nejen v ČR, SR, Rumunsku, Francii,.. mám obavy, že je to všude.

Luděk Blaha řekl(a)...
18. května 2011 v 21:55  

Při sčítání lidu jsem do kolonky národnost napsal "sociálně vyloučená".

Články dle dataUčitelské listy

Nabídka práce

Česká škola - portál pro ZŠ a SŠ

Česká škola poskytuje svým čtenářům diskusní prostor k vyjádření názorů na školskou problematiku. Tyto příspěvky se nemusí shodovat se stanoviskem redakce České školy a jsou uveřejňovány jako podnět k dalším diskusím.

Obsah článků nemusí vyjadřovat stanovisko redakce nebo vydavatele Albatros Media, a.s.


Všechna práva vyhrazena.

Tento server dodržuje právní předpisy
o ochraně osobních údajů.

ISSN 1213-6018
Licence Creative Commons

Obsah podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Česká republika, pokud není uvedeno jinak nebo nejde-li o tiskové zprávy.WebArchiv - archiv českého webuTyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.