Mladí lídři z evropských neziskových organizací diskutují v ČR o Evropské unii a mladých lidech

pátek 22. dubna 2011 ·

Celkem 24 mladých lidí ze 6 zemí Evropy se sjelo do města Sázava diskutovat společně o tom, co pro ně znamená Evropa a evropské občanství. Během pětidenního semináře se dozví více o fungování Evropské unie a o tom, jakou roli v celém procesu mohou hrát mladí lidé.Mladí lidé se v Sázavě ve dnech 21. – 25. dubna 2011 účastní mezinárodního semináře „Let’s be Eurocitizens!“, organizovaného občanským sdružením Together Czech Republic. Do ČR se sjeli ze všech koutů Evropy – z Estonska, Polska, Itálie, Francie i Turecka.

Všichni účastníci semináře jsou mladí lidé aktivní v neziskových organizacích, které pracují s mladými lidmi. Cílem školení je umožnit jim dozvědět se více o Evropské unii a prodiskutovat, jakou roli mohou mladí lidé ve sjednocené Evropě hrát. Účastníci se zároveň dozví, jak evropské myšlenky propagovat mezi ostatními mladými lidmi, a odvezou si konkrétní metodologii pro práci s mládeží na téma evropské integrace. Cílem semináře je motivovat aktivní mladé lídry, aby po návratu do vlastních zemí přišli s vlastními nápady a realizovali vlastní projekty pro ostatní mladé lidi.

„Evropská unie je téma, které je pro spoustu mladých lidí velmi abstraktní,“ říká Jiří Peterka, koordinátor projektu a předseda sdružení Together Czech Republic, „my se snažíme podporovat diskusi o sjednocené Evropě a umožnit mladým lidem vytvořit si na věci vlastní názor, ať už pozitivní či negativní.“

Program pětidenního semináře je velmi nabitý. Mladí účastníci budou během řady workshopů diskutovat o tom, co Evropská unie a evropské občanství znamená pro mladé lidi v jejich zemích. Během simulačních her si na vlastní kůži vyzkouší, jak se vytváří evropské zákony, jak probíhá proces přistupování nových členských států do EU či jak se v EU balancují politické zájmy různých uskupení.

Účastníci z 6 evropských zemí navštíví rovněž Poslaneckou sněmovnu v Praze. Zde budou diskutovat s mladým poslancem za Věci Veřejné Viktorem Paggiem, který je zároveň členem sněmovního výboru pro evropské záležitosti.

Seminář probíhá pod záštitou evropské informační kampaně BE IN, která  má za cíl zasáhnout 40 000 mladých lidí a propagovat participaci mládeže a evropské občanství. Financován je z programu Evropské unie Mládež v akci. Celý projekt organizuje občanské sdružení Together Czech Republic, které je součástí celoevropské sítě mládežnických organizací Together.  

0 komentářů:

Články dle dataUčitelské listy

Nabídka práce

Česká škola - portál pro ZŠ a SŠ

Česká škola poskytuje svým čtenářům diskusní prostor k vyjádření názorů na školskou problematiku. Tyto příspěvky se nemusí shodovat se stanoviskem redakce České školy a jsou uveřejňovány jako podnět k dalším diskusím.

Obsah článků nemusí vyjadřovat stanovisko redakce nebo vydavatele Albatros Media, a.s.


Všechna práva vyhrazena.

Tento server dodržuje právní předpisy
o ochraně osobních údajů.

ISSN 1213-6018
Licence Creative Commons

Obsah podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Česká republika, pokud není uvedeno jinak nebo nejde-li o tiskové zprávy.WebArchiv - archiv českého webuTyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.