Přečtěte si: Jak si Bátora vedl coby manažer ve školství

sobota 12. března 2011 ·

Jméno Ladislava Bátory zaplnilo za poslední dva týdny hned několik stran českého tisku v souvislosti s jeho možným nástupem na ministerstvo školství. V českých médiích se ihned strhla vlna nevole, která především připomínala, že Bátora byl jedničkou na kandidátce nacionalistické Národní strany. Bátora ale není ve školství nováčkem - působil jako zástupce ředitele Vyšší odborné školy publicistiky. Jeho manažerská kariéra však skončila trestním oznámením. Firma, v jejímž managementu seděl právě Bátora, totiž dodávala pro školu různé služby. A co na to Bátora? Už si prý nepamatuje. Nicméně policie trestní oznámení odložila a Bátora se nyní chce do školství vrátit. A podporu má z míst nejvyšších - od prezidenta Václava Klause, který celou Bátorovu kauzu považuje za malou českou hilsneriádu.

Vojtěch Müller píše na webu České televize:

Takovéto postupy ale vyvolaly ve studentských i učitelských řadách vlnu nevole. Atmosféra se postupně natolik zhoršovala, že i řada studenty velmi oblíbených a schopných profesorů odešla, ať už z důvodu, že nechtěla snášet dál tuto atmosféru nebo pod tlakem stávajícího vedení. Celou situaci uklidnilo nové výběrové řízení na řídicí posty, kam byl vybrán nový ředitel školy Rudolf Vévoda. Nové vedení pak dalo bývalému managementu včetně Bátory výpovědi.

A pak se probralo účetnictvím a zjistilo se, že Bátora měl firmu, která škole, v jejímž managementu Bátora seděl, prodávala různé služby. Na otázku, proč Bátorova firma dodávala něco pro školu, pro kterou on zároveň v managementu pracoval, má Bátora jednoznačnou odpověď: "To si už opravdu dneska po deseti letech nepamatuji." Nové vedení ale podalo trestní oznámení na Brichcínovo a Bátorovo vedení školy. To nicméně policie odložila a Bátora se nyní chce do školství vrátit.

4 komentářů:

Anonymní řekl(a)...
12. března 2011 v 18:55  

Nenapadá mě moc důvodů, proč pan prezident nebo lidi kolem něj protlačují do blízkosti Dobeše taková individua, jako je Bátora. Snad jen, že by chtěli urychlit Dobešův konec. Pak je to čin nadmíru záslužný. Takže díky pane prezidente. Akorát tím pan prezident šlape po štěstí svému synovi, který je jedním z Dobešových poradců. Nebo je to opět záměr? Vedle Dobešů a Bátorů je "Santa junior" bezesporu hvězdou.

Anonymní řekl(a)...
12. března 2011 v 21:24  

Posun ve společnosti je zjevný. Potom, co Policie ČR rozháněla sedící antifašisty tryskem svých koní, si klidně dokáži představit pana Bátoru ne jako náměstka, ale přímo ministra školství. Ještě lépe by se vyjímal jako ministerský předseda. Ignorant

Luděk Blaha řekl(a)...
12. března 2011 v 21:40  

Policie ČR rozháněla sedící antifašisty tryskem svých koní

Jsem chtěl připsat něco obvzlášť sarkastického, ale vůbec nic mne nenapadá. Můj mozek je zaměstnán jedinou myšlenkou a to, kdy asi tak přibližně se mi zavře moje otavřená huba, s kterou jsem na to zíral.

Anonymní řekl(a)...
12. března 2011 v 22:19  

Nový Emanuel Moravec.

Články dle dataUčitelské listy

Nabídka práce

Česká škola - portál pro ZŠ a SŠ

Česká škola poskytuje svým čtenářům diskusní prostor k vyjádření názorů na školskou problematiku. Tyto příspěvky se nemusí shodovat se stanoviskem redakce České školy a jsou uveřejňovány jako podnět k dalším diskusím.

Obsah článků nemusí vyjadřovat stanovisko redakce nebo vydavatele Albatros Media, a.s.


Všechna práva vyhrazena.

Tento server dodržuje právní předpisy
o ochraně osobních údajů.

ISSN 1213-6018
Licence Creative Commons

Obsah podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Česká republika, pokud není uvedeno jinak nebo nejde-li o tiskové zprávy.WebArchiv - archiv českého webuTyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.