Nadílka našich dílek 2011 – 2. ročník soutěže školních sborníků mimopražských ZŠ

čtvrtek 31. března 2011 ·

Vydala vaše základní škola nějaký sborník, na kterém se podíleli žáci svými texty či obrázky? Pokud ano, přihlaste se do soutěže Nadílka našich dílek 2011. Jestli ne, dejte nám vědět, že chcete s vydáváním školního sborníku začít, a občanské sdružení Abeceda vám s ním pomůže...Občanské sdružení Abeceda vyhlašuje 2. ročník soutěže Nadílka našich dílek 2011, jehož se mohou zúčastnit všechny mimopražské základní školy. Oproti loňskému ročníku, který nesl podtitul „soutěž školních literárních sborníků“, je letos záběr soutěže širší. Redakce nám tudíž mohou posílat nejen literární sborníky, ale jakékoliv sborníky, které vydaly ve školním roce 2010/2011. (Můžete zasílat i starší sborníky, ale jen ty, které nebyly zaslány do 1. ročníku naší soutěže.) Důležité je, aby většinu práce na sborníku odvedli žáci – tedy aby byli autory textů, obrázků či fotografií. (Učitelé samozřejmě mohou žákům s vydáním sborníku pomáhat…)

Tato soutěž je součástí projektu Čtenářská gramotnost a projektové vyučování. Přihlášky s ukázkami sborníků můžete posílat na naši adresu do 10. května 2011. Více informací o soutěži naleznete na našich webech www.sotkoviny.cz a www.ctenarska-gramotnost.cz, kde jsou k dispozici ukázky sborníků z loňského ročníku soutěže Nadílka našich dílek 2010, metodické rady pro učitele a tipy pro žáky. Ukázky ze sborníků zaslaných do 1. ročníku soutěže jsou součástí putovní Výstavy školních časopisů a literárních sborníků, která postupně objede všechny kraje v Čechách a na Moravě (www.ctenarska-gramotnost.cz/o-projektu/putovni-vystava-beseda).

Tento projekt byl podpořen z prostředků Evropského sociálního fondu a státního rozpočtu ČR.

Mimopražské  základní školy, které se do našeho projektu Čtenářská gramotnost a projektové vyučování zapojí, získají zdarma CD-ROM s názvem Čtenářská gramotnost a tvůrčí psaní, na kterém bude Elektronická učebnice tvůrčího psaní pro žáky a ucelený soubor metodik pro učitele (přípravy, metodiky, články, ukázky…). Tento CD-ROM vyjde v příštím školním roce, takže se na něm mohou ocitnout i Vaše sborníky!
Zapojené  školy budou moci zdarma využívat konzultace s odborníkem na tvůrčí psaní (e-mailem, telefonicky, osobně) a internetové stránky www.ctenarska-gramotnost.cz a www.sotkoviny.cz.

Co musíte udělat pro to, abyste se mohli našeho projektu zúčastnit? Stačí vyplnit přihlášku do soutěže školních sborníků Nadílka našich dílek 2011 a přihlášku do projektu Čtenářská gramotnost a projektové vyučování. Pokud zatím školní sborník nevydáváte, vyplňte pouze druhou přihlášku…

Nadílka našich dílek 2011 – 2. ročník soutěže školních sborníků mimopražských ZŠ

Jak se přihlásit do soutěže školních sborníků? Vyplňte přihlášku a zašlete ji v elektronické podobě jako přílohu na e-mailovou adresu sbornik@abeceda-os.cz do 10. května 2011.

Vytištěnou přihlášku pošlete do 10. května 2011 poštou společně se třemi exempláři Vašeho sborníku na adresu:

ABECEDA, o.s, Svatoslavova 611/3, 140 00 Praha 4 – Nusle

Do konce května vyhodnotí odborná porota zaslané sborníky a vybere vítěze v jednotlivých kategoriích a určí absolutní pořadí nejlepších sborníků. Jejich redaktory v červnu pozveme na slavnostní vyhlášení výsledků spojené se zajímavou exkurzí. Porotci budou moci udělit originálním sborníkům čestné uznání. Nebojte se poslat svůj školní sborník do naší soutěže, i když se Vám zdá, že má řadu nedostatků. Každá redakce totiž obdrží tipy, jak svůj sborník vylepšit!

Porotci se zaměří  na následující hodnotící  kritéria:

  1. Kvalita textů
  2. Propojení textů a ilustrací (fotografií)
  3. Celkový vzhled sborníku  

Případné dotazy Vám zodpoví odborný garant pro oblast Čtenářská gramotnost a tvůrčí psaní Radek Sárközi (tel. 777 799 652, sarkozi.radek@abeceda-os.cz).

Cílem našeho projektu je podpořit čtenářskou gramotnost a projektové vyučování na mimopražských základních školách.

Přihlášky a další informace najdete na webu www.ctenarska-gramotnost.cz.

0 komentářů:

Články dle dataUčitelské listy

Nabídka práce

Česká škola - portál pro ZŠ a SŠ

Česká škola poskytuje svým čtenářům diskusní prostor k vyjádření názorů na školskou problematiku. Tyto příspěvky se nemusí shodovat se stanoviskem redakce České školy a jsou uveřejňovány jako podnět k dalším diskusím.

Obsah článků nemusí vyjadřovat stanovisko redakce nebo vydavatele Albatros Media, a.s.


Všechna práva vyhrazena.

Tento server dodržuje právní předpisy
o ochraně osobních údajů.

ISSN 1213-6018
Licence Creative Commons

Obsah podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Česká republika, pokud není uvedeno jinak nebo nejde-li o tiskové zprávy.WebArchiv - archiv českého webuTyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.