Mladí lidé chtějí dosáhnout co nejvyššího vzdělání, učební obory přesto začínají být pro žáky znovu atraktivní

středa 30. března 2011 ·

Ve školním roce 2010/11 se v počtu nově přijatých žáků na střední školy poprvé významně odrazil demografický pokles. Do prvních ročníků nastoupilo o 15 tisíc žáků méně než v roce předchozím, nejvýrazněji se tento pokles projevil u maturitních oborů středních odborných škol. Nenaplnily se tak scénáře, které předpokládaly strmý pokles žáků v učebních oborech. Tématu se podrobně věnuje Národní ústav odborného vzdělávání ve své nejnovější publikaci o vzdělanostní struktuře, která vznikla v rámci projektu VIP Kariéra II – Kariérové poradenství.


0 komentářů:

Články dle dataUčitelské listy

Nabídka práce

Česká škola - portál pro ZŠ a SŠ

Česká škola poskytuje svým čtenářům diskusní prostor k vyjádření názorů na školskou problematiku. Tyto příspěvky se nemusí shodovat se stanoviskem redakce České školy a jsou uveřejňovány jako podnět k dalším diskusím.

Obsah článků nemusí vyjadřovat stanovisko redakce nebo vydavatele Albatros Media, a.s.


Všechna práva vyhrazena.

Tento server dodržuje právní předpisy
o ochraně osobních údajů.

ISSN 1213-6018
Licence Creative Commons

Obsah podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Česká republika, pokud není uvedeno jinak nebo nejde-li o tiskové zprávy.WebArchiv - archiv českého webuTyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.