Martin Rychlík: Na Facebooku zahájen úřednický odboj: první dokumenty proti Dobešovi

pondělí 28. února 2011 ·

Podle zveřejněných textů ministr školství Josef Dobeš počet úředníků neredukoval o 18 procent, jak říká, ale pracovníků naopak přibylo.
Koncem minulého týdne vznikla na sociální síti Facebook stránka namířená proti ministru školství Josefu Dobešovi (VV), jehož poslední dobou stíhá jedna aféra za druhou. Takových antiwebů, jako je tento (pojmenovaný „Dost bylo Bobeše aneb Dobeše za ministra školství už dále nechceme“), existuje spousta. Avšak v neděli se právě na tomto objevily první dva dokumenty přímo z ministerstva, které se zdají být pravé; jeden je vybaven ministrovým podpisem. Půjde snad o malé české školské WikiLeaks alias DobiLeaks?Podle informací ČESKÉ POZICE jsou autoři stránek připraveni zveřejňovat další dokumenty. Ty první dva nejsou zase tak tajné – jen dávají proti sobě dvě čísla: 777 a 824,5. Tím prvním je počet pracovníků MŠMT k 1. červnu 2010 (za ministryně Miroslavy Kopicové) a tím druhým početní stav resortních úředníků k letošnímu 1. únoru. Za tu dobu jde tedy o nárůst 47,5 úvazku, přestože ministr Dobeš opakovaně v médiích hovoří o redukci 18 procent úředníků.

Pokračování naleznete na webu Českápozice.cz.

2 komentářů:

Anonymní řekl(a)...
28. února 2011 v 21:54  

VV jsou strana manipulátorů a jejich místopředseda v tom vede prim. Pak ještě platí rčení : Kdo lže, ten krade. Pravda, řídí se i heslem zapírat, zapírat, zapírat, protože to za chvíli vyšumí. Nevyšumí, to mi věřte. Ti už toho naslibovali a nesplnili tolik, že by jako účelově vytvořená strana měli rychle odejít. Ignorant

Anonymní řekl(a)...
28. února 2011 v 22:23  

Souhlasím s názory v diskuzi za článkem v České pozici. Je to přesně vystiženo. Obávám se, kam až vše dojde. A udělat nemůžu nic.

Články dle dataUčitelské listy

Nabídka práce

Česká škola - portál pro ZŠ a SŠ

Česká škola poskytuje svým čtenářům diskusní prostor k vyjádření názorů na školskou problematiku. Tyto příspěvky se nemusí shodovat se stanoviskem redakce České školy a jsou uveřejňovány jako podnět k dalším diskusím.

Obsah článků nemusí vyjadřovat stanovisko redakce nebo vydavatele Albatros Media, a.s.


Všechna práva vyhrazena.

Tento server dodržuje právní předpisy
o ochraně osobních údajů.

ISSN 1213-6018
Licence Creative Commons

Obsah podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Česká republika, pokud není uvedeno jinak nebo nejde-li o tiskové zprávy.WebArchiv - archiv českého webuTyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.