Autor vítězného loga získá odměnu i notebook

středa 9. února 2011 ·

Už celkem jedenáct autorů předložilo ministerstvu školství své návrhy v návaznosti na vyhlášenou soutěž pro žáky středních, vyšších odborných a vysokých škol o nové logo. Není výjimkou, že jeden autor předložil více svých prací, a tak porota bude mít z čeho vybírat.Soutěž o nové logo ministerstva byla vyhlášena 2. února a zájemci mohou na jeho podobě pracovat až do konce měsíce. Za první týden již doputovalo třináct různých návrhů od jedenácti autorů. Jsou mezi nimi studenti středních i vysokých škol a většina z nich splňuje požadavky vyhlášené v rámci soutěže.

Ministerstvo školství přistoupilo k této formě výběru z důvodu vysoké úrovně českého školství v oblasti grafiky a designu, ale i proto, aby podpořilo tvůrčí práci studentů všech oslovených škol. Ačkoliv se totiž předpokládá zejména účast studentů odborných škol, soutěže se mohou účastnit žáci i jiných institucí. To dokládají například návrhy studentů z fakult pedagogických, veterinárních či farmaceutických. Jeden návrh přišel také ze Slovenska a na možnost účasti v soutěži se informovali i studenti z Polska.

Logo, které se po další léta stane grafickou značkou Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy bude vybírat odborná porota složená ze zástupců ministerstva a osobností českého designu, grafiky a umění obecně. Vítěz získá odměnu pět tisíc korun. To ale není konečná suma, neboť se jedná pouze o odměnu za samotný návrh. Jeho rozpracování bude dále honorováno dle nabídky, jejíž předložení je součástí podmínek soutěže. Počítáno je i s variantou, že student sám nedokáže grafický manuál rozpracovat a v tom případě s ním bude uzavřena dohoda o spolupráci při tvorbě manuálu, který zpracuje odborná firma. I za tuto činnost získá autor vítězného návrhu honorář. Nově se ministerstvo školství vzhledem ke kvalitě došlých návrhů rozhodlo autora vítězného návrhu odměnit mimo avizované částky pěti tisíc korun také značkovým notebookem Apple MacBook.


Vybrané logo, které splní podmínky zadání a bude vyhodnoceno jako nejlepší, veřejnost spatří pravděpodobně v březnu. Jeho zavádění do praxe ještě několik následujících měsíců potrvá, ale například na webových stránkách bude zveřejněno téměř okamžitě.

Ukázky některých náhodně vybraných návrhů zaslaných studenty:

 Loga_ukazky1.jpg

2 komentářů:

Anonymní řekl(a)...
10. února 2011 13:42  

Prostě paráda! Těším se na další přírůstky do sbírky děsu... Ne, teď vážně, z tohoto chcete vybírat???

Anonymní řekl(a)...
14. února 2011 12:32  

1. Návrhy - DĚS, BĚS.

2. Zadání - nekompetentnost jak je na MŠMT "dobrým zvykem".

3. Záměr - nesmyslný. Je to to poslední, nač by měly být na MŠMT v současnosti vydávány peníze (míněno nejen samotné logo a manuál, ale hlavně náklady na jeho aplikaci). A to je co říct - v kontextu např. toho, komu a za co jsou tam vypláceny luxusní mzdy a ještě luxusnější odměny.

Články dle dataUčitelské listy

Nabídka práce

Česká škola - portál pro ZŠ a SŠ

Česká škola poskytuje svým čtenářům diskusní prostor k vyjádření názorů na školskou problematiku. Tyto příspěvky se nemusí shodovat se stanoviskem redakce České školy a jsou uveřejňovány jako podnět k dalším diskusím.

Obsah článků nemusí vyjadřovat stanovisko redakce nebo vydavatele Albatros Media, a.s.


Všechna práva vyhrazena.

Tento server dodržuje právní předpisy
o ochraně osobních údajů.

ISSN 1213-6018
Licence Creative Commons

Obsah podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Česká republika, pokud není uvedeno jinak nebo nejde-li o tiskové zprávy.WebArchiv - archiv českého webuTyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.