19. 3.: Konference INSPO 2011

pondělí 28. února 2011 ·

Konference INSPO - Internet a informační systémy pro osoby se specifickými potřebami, která se uskuteční v sobotu 19. března v Kongresovém centru Praha, představí řadu nových řešení a projektů usnadňujících život lidem se zdravotním postižením. S některými z nich se budou moci návštěvníci seznámit také podrobněji u stánků v předsálí.Konferenci pořádá spolu s BMI sdružením Křižovatka.cz. Generálním partnerem je Telefónica O2 Czech Republic, partnerem AutoCont CZ a Konto Bariéry, konferenci rovněž podpoří Guarant International, Kongresové centrum Praha, tiskárna EDIT a Zátiší Catering Group.

Tentokrát bude odpolední jednání rozděleno stejně jako vloni do tří sekcí. První se tradičně zaměří na tvorbu přístupnost webu, druhá na využití informačních technologií při vzdělávání a zaměstnávání osob se zdravotním postižením a třetí na informační a komunikační technologie (ICT) pro neslyšící uživatele.

V průběhu celého dopoledního jednání a odpoledne v sekci ICT pro neslyšící bude zajištěno tlumočení do českého znakového jazyka a simultánní přepis mluvené řeči na plátno.
Předběžný program konference
Kongresové centrum Praha, sobota 19. března 2011

8:30 – 10:00 prezence


10:00 – 11:30 jednání v plénu

Milan Gazdík, Česká televize: Nové přístupové služby digitální televize
Filip Linhart, Telefónica O2 Czech Republic: Nové trendy e-Health
Boris Dvořáček, Deep: BigHelp – monitoring zdravotních funkcí a asistence na dálku
11:30 - 11:45 přestávka
11:45 - 12:45 jednání v plénu
Zdeněk Bajtl, SONS: Knihovna digitálních dokumentů
Marcela Fejtová, ČVUT, Vratislav Fabián, Medicton Group: Sledování očních pohybů pro diagnostiku dyslexie
Internet a můj handicap – vyhlášení výsledků 7. ročníku literární soutěže
 
12:45 – 14:00 oběd

14:00 – 17:00 jednání v sekcích
(s přestávkou v cca 15:00)
 
sekce Přístupnost (nejen) webu - moderuje Jiří Verner

 • Radek Pavlíček, TyfloCentrum Brno, Jan Bažant: Praktické ukázky řešení přístupnosti na www.kdd.cz
 • Jan Šnyrych, Spektra: Knihomol - alternativní program pro využití Knihovny digitálních dokumentů
 • Michal Jungmann, Galop: Projekt Beletrik - zpřístupnění digitálních knihoven pro zrakově postižené prostřednictvím mobilních telefonů
 • Eva Hajdušková: Dárcovský softwarový program TechSoup
 • Michal Rada, Informatika pro občany: Přístupnost dokumentů
 • Roman Herink, Centrum pro zdravotně postižené Zlínského kraje: Motivační efekt sociálních sítí
 • Jakub Kanis, Západočeská univerzita v Plzni: Metodika tvorby online slovníku znakového jazyka
sekce Vzdělávání a zaměstnávání osob se zdravotním postižením  - moderuje Roman Herink
 • Lenka Kohoutová, Poslanecká sněmovna PČR: Projekt Neseď a jdi si hledat práci
 • Filip Molčan, CzechGeeks, s.r.o.: CzechGeeks – příležitost pro handicapované
 • Jitka Donátová, Vision: Zkušenosti se zaměstnáváním osob se zrakovým postižením
 • Jaroslav Čech, iCORD International: Online kancelář
 • Petr Peňáz, Ilja Rajdová, Alexander Zvonek, Masarykova univerzita: SignOn - kurzy angličtiny online pro neslyšící evropské začátečníky a pokročilé
 • Jindřich Matoušek, Západočeská univerzita Plzeň: ARET – Automatické čtení učebních pomůcek
 sekce Informační a komunikační  technologie pro neslyšící – moderuje Jaroslav Winter
 • Alena Užachovová, Telefónica O2 Czech Republic: Služba O2 Hovor pro neslyšící
 • Marie Horáková, APPN: Nonstop tlumočnická služba online
 • Ivan Poláček, Unie neslyšících Brno: Telekomunikační centrum neslyšících
 • Ondřej Sedláček, Newton Technologies: Testování automatického přepisu mluvené řeči do mobilu
 • Jan Zelenka, ČVUT, Martin Novák, Česká unie neslyšících: eScribe – online přepisovací centrum
 • Svatoslav Ondra, Jiří Tužil, Christoph Damm, Masarykova univerzita: Bezdrátový systém pro přenos synchronního zápisu v reálném čase (speech-to-text reporting) určeného pro větší skupinu uživatelů se sluchovým postižením nejen v podmínkách vysoké školy
Dále bude k dispozici prostor, kde budou moci organizace nabízející služby pro osoby se zdravotním postižením vyložit svoje informační materiály. Kromě toho budou v předsálí předváděny různé pomůcky pro osoby se zdravotním postižením.

Pro automobily osob na vozíku bude zajištěno parkování přímo na ploše vedle vchodu do Kongresového paláce. Je však třeba uvést při registraci SPZ vozidla do okénka registračního formuláře pro případný vzkaz.

Návštěvníci si budou moci nakoupit s výraznou slevou knihy z nakladatelství Zoner Press: Pište správně česky za 160 Kč místo původních 229 Kč, Office 2010 za 200 Kč místo 290 Kč a Fotografie a světlo za 280 místo 399 Kč. Ostatní tituly můžete na konferenci zakoupit se slevou 25 procent.
Účast na konferenci je za symbolický poplatek 150 Kč, který zahrnuje i průběžné občerstvení a oběd. Registrace se provádí pomocí tohoto formuláře, poplatek se bude platit při prezenci.  

1 komentářů:

Anonymní řekl(a)...
17. ledna 2012 v 20:24  

Krásná pohádka. Známe lepší -ČESKÁ FUKUŠIMA V ROŽĎÁLOVICÍCH- "Kterak Jitka Donátová VISION o.s. připravila nevidomé o výplaty za několik měsíců a kterak se o ni zajímají státní úřady" Pomůžete jí? Ne pomožte skutečným nevidomým co jí uvěřili a teď ikdyž nevidí, mají oči už jen pro pláč.

Články dle dataUčitelské listy

Nabídka práce

Česká škola - portál pro ZŠ a SŠ

Česká škola poskytuje svým čtenářům diskusní prostor k vyjádření názorů na školskou problematiku. Tyto příspěvky se nemusí shodovat se stanoviskem redakce České školy a jsou uveřejňovány jako podnět k dalším diskusím.

Obsah článků nemusí vyjadřovat stanovisko redakce nebo vydavatele Albatros Media, a.s.


Všechna práva vyhrazena.

Tento server dodržuje právní předpisy
o ochraně osobních údajů.

ISSN 1213-6018
Licence Creative Commons

Obsah podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Česká republika, pokud není uvedeno jinak nebo nejde-li o tiskové zprávy.WebArchiv - archiv českého webuTyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.