Přečtěte si: Biflování nebo googlování? Dilema, které neexistuje.

pondělí 17. ledna 2011 ·

Tomáš Feřte píše na EDUin: Když chce nějaký zastánce tradičněji pojatého vzdělávání ironizovat dnešní změny ve školství, obvykle nahodí něco o troglodytech, co se ve škole učí leda tak googlovat. Pak není divu, že úroveň vysokoškoláků tak drasticky upadá. V novinových článcích se tohle dilema prezentuje jako rozpor mezi „starým“ mechanickým učením vědomostí a „moderním“ důrazem na schopnost vyhledávat informace. Do značné míry se z toho stalo mediální klišé, ve kterém se obě strany sporu dlouhodobě utvrzují. Jak to tedy vlastně s těmi znalostmi je?

0 komentářů:

Články dle dataUčitelské listy

Nabídka práce

Česká škola - portál pro ZŠ a SŠ

Česká škola poskytuje svým čtenářům diskusní prostor k vyjádření názorů na školskou problematiku. Tyto příspěvky se nemusí shodovat se stanoviskem redakce České školy a jsou uveřejňovány jako podnět k dalším diskusím.

Obsah článků nemusí vyjadřovat stanovisko redakce nebo vydavatele Albatros Media, a.s.


Všechna práva vyhrazena.

Tento server dodržuje právní předpisy
o ochraně osobních údajů.

ISSN 1213-6018
Licence Creative Commons

Obsah podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Česká republika, pokud není uvedeno jinak nebo nejde-li o tiskové zprávy.WebArchiv - archiv českého webuTyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.