Pozor! 2. ročník celostátní Soutěže Finanční gramotnost zahájen!

čtvrtek 20. ledna 2011 ·

Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy ČR vyhlásilo ve Věstníku MŠMT ČR pod č. j. 13 595/2010-51 již 2. ročník celostátní soutěže pod. č. A/37  s názvem „Finanční gramotnost“ ve školním roce 2010/2011.

Soutěž je určena pro žáky 2. stupně základních škol (I. kategorie ZŠ) a všech typů středních škol (II. kategorie SŠ) v oblasti teoretických a praktických znalostí v oblasti finanční gramotnosti.

Dnem 18. 1. 2011 byla zahájena školní kola.  Už v této chvíli je do soutěže přihlášeno přes 300 škol. Zájem o soutěž je obrovský. Žáci se prostřednictvím soutěže budou více orientovat v problematice peněz, domácích rozpočtů, ochrany spotřebitelů, cen a dalších. Finančně gramotný žák bude schopen odpovědně spravovat svůj osobní rozpočet, orientovat se ve finančních záležitostech a bude se umět bránit i předlužení.

Prvního ročníku „Soutěže Finanční gramotnost“ se zúčastnilo téměř 25.000 žáků. Soutěž pomáhá změřit úroveň znalostí finanční gramotnosti. Dalším přínosem soutěže je vzájemná spolupráce učitelů, předávání si zkušeností při zavádění finančního vzdělávání žáků ZŠ a SŠ nejen na školách, ale i v rámci volnočasových aktivit.

Finanční gramotnost je věčné téma, nezbytné k orientaci v dnešním světe a k pochopení reforem. Chcete se orientovat i Vy a navíc vyhrát věcné ceny? Neváhejte a zapojte se do soutěže ještě dnes!

Více na našich stránkách www.fgsoutez.cz.

0 komentářů:

Články dle dataUčitelské listy

Nabídka práce

Česká škola - portál pro ZŠ a SŠ

Česká škola poskytuje svým čtenářům diskusní prostor k vyjádření názorů na školskou problematiku. Tyto příspěvky se nemusí shodovat se stanoviskem redakce České školy a jsou uveřejňovány jako podnět k dalším diskusím.

Obsah článků nemusí vyjadřovat stanovisko redakce nebo vydavatele Albatros Media, a.s.


Všechna práva vyhrazena.

Tento server dodržuje právní předpisy
o ochraně osobních údajů.

ISSN 1213-6018
Licence Creative Commons

Obsah podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Česká republika, pokud není uvedeno jinak nebo nejde-li o tiskové zprávy.WebArchiv - archiv českého webuTyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.